نحوه از بین بردن جای بخیه روی بینی
بخیه بینی

نحوه از بین بردن جای بخیه روی بینی

3 آبان 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 7 دقیقه

نحوه از بین بردن جای بخیه روی بینی

نحوه از بین بردن جای بخیه روی بینی

نحوه از بین بردن جای بخیه روی بینی

 

بخیه روی بینی و از بین بردن جای آن

یکی از موضوعات مهم پس از انجام عمل زیبایی بینی چگونگی گذراندن دوران نقاهت و بهبودی است. بخیه روی بینی و نحوه از بین بردن آن نیز مانند مراقبت های دیگر که لازم است پس از عمل جراحی مورد توجه قرار بگیرند، موضوع و دغدغه ای است که افراد جراحی شده دارند.

همانطور که می دانیم بینی عضوی حساس و بسیار مهم از اعضای بدن است. بسیاری افراد به دلایل مختلف که عموما جنبه زیبایی دارد تصمیم به عمل زیبایی بینی می گیرند.

شاید همان قدر که خود جراحی و پیش از آن اهمیت داشته باشد، به همان اندازه هم دوران پس از جراحی یا همان نقاهت از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

از آنجا که عمل زیبایی بینی یک عمل مهم و تقریبا سنگین است، پس باید بدانیم که مراقبت از این عضو پس از جراحی کار بسیار مهم و حیاتی است که اگر به درستی و طبق دستورات پزشک انجام نشود می تواند زیان های جبران نشدنی به فردی که مورد جراحی قرار گرفته است برساند.

مراقبت از بخیه های بینی پس از عمل جراحی امری مهم و حیاتی است که می تواند رابطه ای مستقیم با سلامتی فرد داشته باشد. پس نتیجه می گیریم که چگونگی گذراندن دوران بهبودی و نقاهت برای فردی که عمل زیبایی بینی انجام داده است بسیار حائز اهمیت است چرا که همانطور که گفتیم بینی عضوی حساس در بدن ماست که مراقبت از آن به خصوص پس از عمل جراحی واجب است.

این مطلب را هم ببینید
آیا عمل بینی در دوران کرونا خطرناک است

اگر فرد عمل شده پس از عمل طبق دستورات پزشک عمل نکند قطعا نمی تواند نتیجه دلخواهش را بگیرد و دچار مشکلاتی می شود که ممکن است غیر قابل جبران باشند.

 

مراقبت از بخیه روی بینی پس از عمل بینی

یکی از موضوعات مهم پس از عمل زیبایی بینی مراقبت از بخیه روی بینی است. تمیز و خشک نگه داشتن بخیه های خارجی بینی بسیار مهم است که بایستی طبق دستور العمل های پزشک توسط فرد عمل شده انجام شود.

البته علاوه بر بخیه های خارجی روی بینی مراقبت از بخیه های داخلی نیز بسیار حائز اهمیت است.

حتما بخوایند : مراقبت های بعد عمل بینی نیمه فانتزی

 

بخیه های داخلی قابل حل پس از حدود یک هفته پس از عمل خود به خود از بین می روند و ناپدید می شوند. بسیاری از پزشکان برای بهبودی و حل بخیه های داخل بینی فرد عمل شده را ملزم به استفاده از پماد آنتی بیوتیک می کنند.

استفاده از پماد آنتی بیوتیک برای حل بخیه های داخل بینی یک عمل مفید است که می تواند به بهبودی هرچه زودتر بخیه های داخل بینی منجر شود.

همچنین استفاده از پراکسید هیدروژن یا آب اکسیژنه هم برای حل بخیه های داخل بینی می تواند مفید واقع شود و یک راه مناسب برای بهبودی بخیه های داخل بینی باشد.

 

از بین بردن جای بخیه عمل بینی

این مایع یک محلول ضد عفونی و بسیار کاربردی است که یک بار در روز استفاده از آن می تواند بسیار ثمر بخش باشد. پماد آنتی بیوتیک هم بر اساس صلاحدید بیشتر پزشکان و صاحب نظران بهتر است دو نوبت در روز برای داخل بینی و محل برش جراحی استفاده گردد.

این مطلب را هم ببینید
ایمپلنت دندان چیست | اطلاعاتی در مورد ایمپلنت دندان با قیمت بارورنکردنی

البته که همه این دستورات بستگی به نظرات پزشک مربوطه دارد چرا که ممکن است دستورات و تجویزات پزشکان با هم تفاوت زیادی داشته باشد و پزشک بسته به تفاوت های افراد با هم انواع مختلف درمان و مراقبت را برای دوران پس از جراحی و نقاهت در نظر بگیرد.

 

نحوه از بین بردن جای بخیه روی بینی

نحوه از بین بردن جای بخیه روی بینی

 

رطوبت دشمن بخیه های بیرونی

بله یکی از موضوعات مهم در رابطه با بخیه روی بینی مراقبت از این موضوع است که رطوبت به بخیه های بیرونی و خارجی بینی نرسد. این موضوع( رسیدن رطوبت به بخیه های خارجی بینی) اگر رخ دهد می تواند منجر به عفونت و مشکلات دیگر شود. پس بهتر است که فرد عمل شده به بهترین شکل پس از عمل از بینی خود مراقبت کند و حتی المقدور اجازه ندهد که رطوبت به بخیه روی بینی برسد.

 

این مراقبت باید تا زمانی که بخیه های خارجی به طور کامل کشیده نشده است ادامه پیدا کند. به عنوان مثال فر جراحی بهتر است برای جلوگیری از رسیدن رطوبت به بخیه روی بینی هنگام دوش گرفتن بینی خود را با تکه پلاستیک بپوشاند و استحمام کند. با این وجود باز هم هنگام استحمام فرد باید تمام تلاش خود را بکند که بینی خیس نشود.

 

مدت زمان حل شدن بخیه های داخلی پس از عمل بینی

در این باره باید بگوییم که ممکن است در موارد مختلف مدت زمان رفع بخیه های داخلی بینی با هم متفاوت باشد اما آن چه معمولا وجود دارد مدت زمان یک تا دو هفته ای است برای حل شدن بخیه های داخلی بینی پس از عمل جراحی.

این مطلب را هم ببینید
تفاوت عمل بینی باز و بسته چیست + هزینه جراحی بینی

البته همانطور که گفتیم این مدت زمان ترمیم و بهبودی ممکن است در برخی افراد به یک ماه یا حتی بیشتر هم برسد. پس فرد عمل شده بدون نگرانی از بیشتر شدن این مدت زمان باید صبور باشد و در صورت بیشتر شدن این مدت زمان حتما با پزشک خود مشورت نموده و در صورت پیش آمدن مشکل و غیر طبیعی بودن مدت زمان این مشکل، پزشک خود تمهیدات لازم را در نظر می گیرد.

 

نحوه از بین بردن جای بخیه روی بینی

ماساژ اسکار؛ یک روش مفید و مطمئن برای از بین بردن جای بخیه

مراقبت های پس از عمل زیبایی بینی بسیار مهم و حیاتی است از این جهت که می تواند ارتباط مستقیم با سلامتی جسمانی و روحی فرد عمل شده داشته باشد. یکی از دغدغه ها و کارهایی که پس از جراحی باید به خوبی و تحت نظر پزشک انجام بپذیرد از بین بردن بخیه روی بینی است.

ماساژ اسکار یکی از راه های مراقبت و از بین بردن جای بخیه روی بینی است که  می تواند کمک شایانی در این زمینه به فرد عمل شده بکند. پس کسانی که عمل زیبایی بینی انجام می دهند باید ماساژ درمانی یا ماساژ اسکار را جدی بگیرند.

 

بیشتر پزشکان طبق دستور و تجویز خود ماساژ درمانی را به بیمار توصیه می کنند. فرد نیز باید بدون اینکه در این رابطه سر خود عمل کند یا طبق نظر افراد غیر کارشناس کاری انجام دهد، باید طبق نظر پزشک خود مراقبت های لازم را اعمال کند تا از آسیب ها و خطرات احتمالی جلوگیری نماید.

 

زمانی زخم یا برشی بر روی پوست بدن انسان به وجود می آید، بدن نسبت به این زخم بیرونی یا برش پاسخ و واکنشی نشان می دهد، این پاسخ در واقع تشکیل و به وجود آوردن اسکار است. به عبارت دیگر اسکار لایه محافظتی بدن انسان در برابر زخم یا برش است.

این مطلب را هم ببینید
هزینه جراحی بینی گوشتی در سال 1400

جنس بافت اسکار از کلاژن است و همانطور که می دانیم کلاژن از پروتئین ساخته می شود و و عاملی است برای پر کردن جای زخم یا برش و همچنین به مستحکم شدن پوست منجر می شود.

 

نکته ای که در این بین از اهمیت بالایی برخوردار است این است که ماساژ اسکار نباید پیش از بهبودی و خوب شدن کامل زخم ها انجام پذیرد. پس باید توجه کنیم که فرد عمل باید به مدت ده روز تا دو هفته و حتی بیشتر اجازه دهد تا زخم های ناشی از بخیه روی بینی به طور کامل بهبود یابد و پس از آن ماساژ اسکار را انجام دهد.

اگر بافت اسکار روی بینی بیش از اندازه تشکیل شود می تواند مشکلاتی مثل اختلال در تنفس ایجاد کند. این مشکل بیشتر برای کسانی رخ می دهد که پوستشان ضخیم باشد.

 

پس اگر بافت تشکیل شده اسکار بیش از اندازه معمول باشد می تواند نتایج عمل جراحی را نیز تحت تاثیر و حتی خدشه دار بکند. در چنین زمانی است که ماساز اسکار می تواند راه حلی مناسب و بسیار مفید برای از بین بردن سطح اضافی بافت اسکار باشد و همچنین باعث باز شدم معابر بینی می شود.

علاوه بر این ها ماساژ اسکار از جمع شدن خون و مایعات در اطراف برش بخیه روی بینی جلوگیری می کند که این کار خود باعث می شود  جای بخیه روی بینی کبود نشود.

قابل ذکر است که همانطور که درباره دیگر دستورات گفتیم همه این مراقبت ها باید تحت نظر پزشک و متخصص جراحی که فرد را عمل کرده است، باشد چرا که هیچ کس به اندازه پزشک معالج شناخت کافی از این مسائل ندارد.

این مطلب را هم ببینید
مشاوره رایگان قبل از عمل زیبایی بینی

 

چرا که اگر فرد بخواهد با تجویز و دستور دیگران و خود مراقبت های دوران نقاهت را بگذراند ممکن است با تبعاتی مواجه شود که بعضا هم غیر قابل جبران اند. پس سعی کنیم طبق دستور و تجویز پزشک عمل کنیم تا دچار مشکل نشویم. از آنجا که بینی عضوی حساس و مهم از اعضای بدن انسان است، کوچکترین کوتاهی ها پس از عمل جراحی می تواند مشکلاتی بیافریند.

 

کلام آخر

همانطور که گفتیم به همان اندازه که مشاوره پیش از عمل و خود عمل زیبایی بینی از اهمیت بالایی برخوردار است، مراقبت و چگونگی گذراندن دوران نقاهت نیز مهم و حیاتی است و باید فرد سعی کند دستورات پزشک را در این رابطه مو به مو انجام دهد تا نتیجه دلخواه خود و پزشک را ببیند.

ماساژ اسکار یک راه برای از بین بردن بافت اضاافی اسکار و جای بخیه روی بینی است که می تواند کمک شایانی به بهبودی پس از عمل جراحی بکند.

 

نمونه عمل بینی دکتر امیر حسین محمدی مفرد

 

 

 اگر نیاز به دیدن نمونه کار بیشتر از دکتر امیر حسین محمدی مفرد دارید روی  گالری کلیک کنید .
  • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی

همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان در تایم های مشخص شده شنبه، دوشنبه، چهارشنبه 15 الی 18 بعدازظهر در این کلینیک زیبایی بهره مند شوید ، برای در یافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره tel:09215256755 تماس بگیرید. برای دریافت نوبت روی لینک زیر کلیک کنید . 

دریافت نوبت