عمل بینی استخوانی در تهران + فیلم جراحی بینی استخوانی + دکتر محمدی مفرد

عمل بینی استخوانی در تهران + فیلم جراحی بینی استخوانی + دکتر محمدی مفرد

5 مرداد 1401 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 7 دقیقه

انتظارمان بعد از مدت ها به پایان رسیده و اکنون آماده هستیم تا یکی از پر هیجان ترین لحظات زندگی خود را تجربه کنیم. منتظریم ببینیم بهترین جراح بینی ، با اجرای فرایند جراحی بینی بر روی این اندام کانونی در صورت مان ، چه هدیه ای را برایمان به ارمغان آورده است. مدت ها بدشکلی بینی استخوانی مان برایمان آزار دهنده بوده و اکنون با عمل بینی استخوانی ، منتظر محقق شده یک زیبایی شور انگیز هستیم. این لحظه حتی برای پزشک نیز یک لحظه هیجان انگیز است و دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی استخوانی تهران ، لحظه مشاهده نتیجه جراحی بیمار خود را لحظه ثبت افتخاری دیگر در کارنامه کاری خود مطرح می کند. اگر بینی استخوانی دارید و می خواهید با قرار گرفتن تحت جراحی بینی استخوانی ، یکی از اعضای خانواده بزرگی باشید که تجربه شیرین برخوداری از یک بینی زیبا را در دفترچه خاطرات خود ثبت کرده اند ، در ادامه با ما همراه باشید.

عمل بینی استخوانی - دکتر محمدی مفرد

ویژگی های بینی استخوانی

وقتی سخن از بینی استخوانی به میان می آید ، ویژگی هایی از قبیل پوست نازک بعنوان برجسته ترین ویژگی این نوع بینی ، عنوان می شود. پوست نازک ، مزیتی است که به جراح بینی تهران کمک می کند تا تغییرات ایجاد شده در چارچوب بینی ، در ظاهر بینی ، به شکلی چشم نواز ظاهر شود. به طور خلاصه ، ویژگی های اصلی بینی های استخوانی ، شامل موارد زیر می باشد :

  • برآمدگی روی پل بینی
  • پوست نازک و انعطاف پذیر
  • بافت غضروفی و قوی

به طور کلی بینی از سه لایه اصلی تشکیل شده است. لایه نخست ، عضلات ظریفی هستند که به بخش تحتانی بینی متصل می باشند. لایه دوم ، لایه استخوانی – غضروفی است و لایه سوم ، لایه ای است که مخاط بینی را در بخش میانی بینی پوشش می دهد.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، جراحان بینی برای کمک به درک بهتر بیماران ، بینی ها را به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم می کنند. این تقسیم بندی بر اساس نوع بافت و غضروف بینی انجام شده و تفاوت آنها در بافت و غضروف نهفته است. غضروف در بینی های استخوانی ، دارای ترکیب قوی تری می باشد در حالیکه بینی های گوشتی دارای چنین ترکیب غضروفی قوی نمی باشند. ولی آنچه در اکثر بینی های استخوانی ، یک ویژگی آزار دهنده به شمار می آید ، قوز روی پل بینی است. قوز روی پل بینی می تواند در اثر رشد اضافی غضروف بینی اتفاق بیافتد و در برخی موارد یک ویژگی وراثتی بوده و گاهی می تواند در اثر تصادف اتفاق بیافتد.

تکنیک های جراحی بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی با استفاده از دو تکنیک باز و بسته قابل اجرا می باشد. در ادامه ، دکتر امیرحسین محمدی مفرد ، بهترین دکتر جراحی بینی استخوانی در تهران ، در تشریح جراحی به روش باز بیان  می کند که در این روش قطب میانی در بینی با استفاده از یک برش باز می شود. با استفاده از این برش ، جراح می تواند به طور مستقیم با کنار زدن پوست بینی ، شاهد چارچوب داخلی این اندام بوده و مانورهای لازم را بر روی این اندام انجام دهد.

در انتخاب تکنیک قابل استفاده از فرایند عمل بینی استخوانی ، شکل بینی ، ساختار پوست و شکل ظاهری مطلوب بعد از تکمیل فرایند ، حائز اهمیت است. در این تکنیک ، پزشک به سطح وسیع تری از چار چوب داخلی تسلط داشته و اصلاحات لازم را آسان تر انجام می دهد.

در عمل دماغ استخوانی به روش بسته ، کلیه برش ها در داخل بینی ایجاد می شود. به همین دلیل ، برشی در خارج از بینی مشاهده نمی شود. با توجه به اینکه جراح تنها از طریق سوراخ های بینی تغییرات لازم را بوجود می آورد ، میدان دید او محدود بوده و در نتیجه نمی توان از این روش در جراحی های پیچیده بینی استخوانی بهره برد.

پوست بینی نازک در عمل بینی استخوانی

مانورهای جراحی بسیار کوچک به صورت تغییرات بسیار آشکار در بیماران دارای پوست بینی نازک نشان داده می شود. بیماران دارای پوست بینی نازک ، لایه چربی زیر جلدی قابل ملاحظه ای در زیر پوست بینی خود ندارند. در برخی موارد تزریق کورتون برای رفع بافت اسکار شکل گرفته در پوست بینی بیماران دارای پوست بینی نازک توصیه می شود. در بیماران دارای پوست بینی نازک ، دامنه تورم ، کمتر است. در بیماران رینوپلاستی دارای پوست نازک ، بمنظور جلوگیری از نشان داده شدن عدم تقارن و ناهماهنگی ها ، تکنیک های جراحی بسیار ظریف باید مورد استفاده قرار گیرد. جراح از تکنیک های گرافتینگ استفاده می کند. این یک نتیجه رضایت بخش را برای بیمارانی که پوست بینی نازک دارند خلق می کند.

عوارض عمل بینی استخوانی

عوارض جراحی بینی استخوانی به دو گروه عوارض جانبی عمومی و عوارض جانبی ویژه رینوپلاستی تقسیم می شوند.

عوارض جانبی عمومی ، شامل تورم ، کبودی و خونریزی می باشد که موقتی بوده و با گذر مدت زمانی کوتاه ، بهبود پیدا می کند. دامنه تورم و کبودی بر اساس میزان مهارت و تجربه جراح و نیز پیچیدگی فرایند ، متفاوت است.

برای به حداقل رساندن عوارض جانبی بعد از عمل بینی استخوانی ، بازهم نقش پر رنگ جراح بینی خوب را شاهد هستیم. زمانیکه این فرایند به دست یک جراح بینی ماهر و با تجربه سپرده می شود ، می توان انتظار داشت که این عوارض ، به حداقل سطح خود رسیده و حتی حذف شوند. عوارضی از قبیل تغییر حس بویایی و چشایی به دلیل آسیب دیدگی اعصاب مربوطه ، عدم تقارن در نتیجه به دست آمده از فرایند ، خطرات مربوط به تاثیرات بیهوشی ، برخی از عوارض جانبی ثانویه محسوب می شوند که شرط دچار نشدن به آنها ، دقت در انتخاب جراح بینی خوب است. دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی تهران ، معتقد است علیرغم اینکه وقوع عوارض جانبی ثانویه در صورت اجرای فرایند به دست یک جراح خوب ، دور از ذهن می باشد ولی لازم است یک جراح خوب ، دیدگاه بیمار خود را در طول جلسه مشاوره در این خصوص وسعت بخشد.

فیلم عمل بینی استخوانی 

سن مناسب عمل بینی استخوانی

آمار به دست آمده نشان می دهد که بیشتر متقاضیان جراحی بینی استخوانی بین سنین 20 الی 29 سالگی اقدام به درمان می کنند. 31 درصد از تمام رینوپلاستی ها بر اساس آمار اعلام شده توسط انجمن جراحان پلاستیک آمریکا در این دامنه قرار دارد. جراحان بینی بر این اتفاق نظر هستند که رشد کامل بینی و مولفه های صورت ، مهم ترین شاخص در برخورداری از آمادگی لازم جهت قرار گرفتن تحت این فرایند زیبایی می باشد. برخی بینی را اثر انگشت صورت می دانند که هویت مرکزی را در چهره ما دارد. بهره مندی هر چه سریع تر از یک بینی ایده آل ، قطعاً می تواند در معرفی هویت ما نقش قابل ملاحظه ای را ایفا کند. دامنه سنی که در آن بینی بیمار به رشد کامل رسیده و بیمار برای قرار گرفتن تحت عمل بینی ، مستعد می باشد ، در دختران در 15 سالگی و در پسران در 16 سالگی می باشد. البته این سن تقریبی بوده و باید بینی بیمار قبل از اقدام به انجام جراحی ، توسط جراح بینی خوب ، تحت بررسی کامل قرار گیرد.

اقدامات قبل از عمل بینی استخوانی

وقتی برای رینوپلاستی آماده می شوید ، اقدامات متفاوتی وجود دارد که می توانید با انجام آنها مطمئن شوید بدن و شرایط زندگی شما آماده ورود به دوره ریکاوری است. در روزهای منتهی به این فرایند شما باید از مصرف الکل اجتناب کرده و خوردن غذاهای مقوی و غنی از ویتامین و مواد معدنی را دنبال کنید.

بعلاوه باید فضای ریکاوری فیزیکی تان را نیز آماده کنید تا در دوره بهبود بعد از رینوپلاستی ، احساس راحتی کنید. علاوه بر خرید مواد غذایی نرمی که خوردن آنها برای دوره ریکاوری مناسب باشد ، می توانید غذاهایی که قابل نگهداری در یخچال می باشد را از قبل در منزل طبخ کنید تا بتوانید در دوره ریکاوری ، زمان بیشتری را صرف استراحت کنید.

بعد از نیمه شب روز قبل از جراحی چیزی نخورید و ننوشید. تنها اگر داروهایی وجود دارد که مصرف آنها به علت شرایط خاص تان ، الزامی است ، آن را با کمی آب مصرف کنید.

دوره ریکاوری بعد از عمل بینی استخوانی

مثل هر پروسیجر جراحی دیگری ، ریکاوری بعد از درمان رینوپلاستی دوره ای است که در طول آن باید ماموریت خود را یک دوره برای استراحت دادن به بدن و رعایت برخی دستورالعمل ها ، انجام دهید. البته صحبت کردن با سایر افرادی که این جراحی را تجربه کرده اند جهت کسب اطلاعات در خصوص دوره ریکاوری ، ایده بدی نیست ولی با توجه به اینکه بدن هر فرد ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد ، بهتر است به همان دستوراتی که پزشک به صورت سفارشی متناسب با ویژگی ها و شرایط بدن ما صادر کرده است ، عمل کنیم.

لازم است حداقل برای یک دوره 24 تا 48 ساعته یکی از دوستان یا نزدیکان در کنار شما باشد تا از شما مراقبت کند. با توجه به تهاجمی بودن ماهیت فرایند ، تورم و کبودی از پیامدهای موقتی قابل انتظار است. در زمان استراحت سعی کنید تحت زاویه 45 درجه در حالت لم داده بخوابید. می توانید برای قرار گرفتن در این موقعیت در طول 10 الی 14 روز بعد از درمان ، زیر سر خود دو یا سه بالش قرار دهید. تقریباً در روز هفتم بعد از جراحی ، اسپلینت از روی بینی تان برداشته می شود و تورم و کبودی در این زمان به میزان قابل ملاحظه ای فروکش کرده است. قرار گرفتن در معرض نور خورشید را به حداقل برسانید. پوست شما بعد از جراحی بسیار حساس است و اشعه های خورشید می تواند تاثیری نامطلوبی بر روی پوست ناحیه درمان شده بر جای گذارد. شکل کلی بینی بعد تقریباً چند روز بعد از جراحی بینی استخوانی قابل مشاهده است ولی به منظور مشاهده نتیجه نهایی لازم است تا تقریباً یک سال صبر و حوصله به خرج دهید تا تورم به طور کامل فروکش کند.

فیلم جراحی بینی استخوانی 

بهترین جراح بینی استخوانی تهران

شاید اگر بشنوید که حساس ترین فاکتور در فرایند عمل بینی استخوانی ، انتخاب یک جراح بینی خوب است ، تعجب کنید که چه چیزی اهمیت و حساسیت این مولفه را تا این اندازه بالا برده است. عمل بینی استخوانی یک فرایند بسیار ظریف است که در واقع دستان هنرمند جراح ، تغییراتی مینیاتوری را در این اندام به وجود می آورد. کوچک ترین خطا در تغییرات ایجاد شده می تواند بر روی نتیجه نهایی این فرایند اثر منفی بر جای گذارد. در فرایند انتخاب بهترین جراح بینی می توانید مولفه های موثر زیر را مد نظر قرار دهید.

1 . برخورداری جراح از بورد تخصصی

انتخاب یک جراح بینی استخوانی دارای بورد تخصصی می تواند این اطمینان را به شما دهد که جراح بالقوه تان ، دوره های آموزشی مرتبط با این فیلد جراحی را با موفقیت سپری نموده است.

2 . ارزیابی تجربه و تخصص جراح

تجربه و مهارت را می توان بزرگ ترین مولفه در انتخاب یک جراح بینی خوب تلقی نمود. برای محک زدن سطح تجربه می توانید عکس های قبل و بعد از عمل سایر بیماران جراحی شده به دست جراح بالقوه تان را مشاهده کنید. این عکس ها به شما تا حدودی نشان می که جراح منتخب تان تا چه اندازه در جراحی کردن بینی بیمارانی که مانند شما بینی استخوانی داشته اند و ویژگی های بینی آنها شبیه به شما بوده است ، موفق عمل کرده است.

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی استخوانی در تهران یکی از اصلی ترین ویژگی های یک جراح بینی خوب را متعهد بودن و قابل اطمینان او بر می شمرد و به باور او ، یک جراح بینی خوب منافع بیمار خود را به منافع شخصی خود ترجیح داده و تمام تلاش خود را به کار می بندد تا بهترین نتیجه رضایت بخش برای بیمار خود را خلق نماید.

هزینه عمل بینی استخوانی

هزینه این جراحی در میان جراحان مختلف ، متفاوت است. دستمزد جراحان بسیار ماهر و با تجربه ، تکنیک های به کار رفته در اجرای فرایند جراحی ، الزامات فیزیکی بیمار و نتیجه به دست آمده ، همگی بر روی هزینه جراحی بینی استخوانی شما تاثیر گذار هستند.