بهترین جراح بینی های استخوانی و گوشتی در تهران کیست؟

بهترین جراح بینی های استخوانی و گوشتی در تهران کیست؟

20 اسفند 1398 جراحی زیبایی بینی مقالات
بهترین جراح بینی های استخوانی و گوشتی

بهترین جراح بینی های استخوانی و گوشتی

جراحی زیبایی بینی با نام علمی رینوپلاستی به نوعی از جراحی بینی اطلاق میشود که با اهداف گوناگونی از جمله بهبود شکل ظاهری بینی ,بهبود کیفیت تنفس و عملکرد بینی انجام میشود.این جراحی محبوبترین جراحی زیبایی در سرتاسر دنیاست و هر ساله تعداد زیادی از مردم تحت عمل زیبایی بینی قرار میگیرند.

یکی از دلایل شایع پزشکی برای جراحی زیبایی بینی مشکل تنفس از طریق بینی است. انسداد بینی می تواند باعث ایجاد مشکل در ورزش ، اختلال در خواب وخروپف درخواب شود یا در فعالیت های دیگر اختلال ایجاد کند. اگر درمان های پزشکی (مانند اسپری بینی یا درمان آپنه خواب) شکست بخورند ، جراحی بینی میتواند گزینه بعدی باشد. جراحی زیبایی بینی به دلایل پزشکی مانند این موارد اغلب توسط بیمه درمانی انجام می شود.

جراحی بینی متناسب با مشکل اساسی در ساختار بینی صورت میگیرد. اگر سپتوم – دیواره خط میانی غضروف که قسمتهای راست و چپ بینی را تقسیم می کند- انحراف داشته باشد ، یک سپتوپلاستی به تنهایی ممکن است مشکل را برطرف کند. با این حال ، هنگامی که انحراف سپتوم شدیدتر است ، یا در نواحی حساس خاصی در بینی رخ می دهد ، برای اطمینان از تنفس مناسب و شکل بینی ، یک جراحی زیبایی بینی لازم است. رینوپلاستی (که به آن سپتورینوپلاستی نیز گفته می شود) ناهنجاری های سپتوم و نواحی کلیدی تنفس بینی را با پیوند غضروف در حالت درست خود قرار میدهد.

بیماران اغلب سؤال می کنند ، آیا اصلاح فرم بینی همزمان با اصلاح مشکلات ساختاری بینی امکان پذیر است؟، پاسخ بله است. متداول ترین درخواست ها کاهش لب و بینی ، فرم دهی به نوک بینی یا اصلاح عدم تقارن است. این تغییرات آرایشی ، که تحت پوشش بیمه نیستند ، اغلب با جراحی زیبایی بینی انجام می شوند.

آنچه باید در باره عمل جراحی زیبایی بینی بدانیم

جراحی زیبایی بینی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. برش بسیار کوچکی در امتداد قاعده بینی ایجاد می شود که پس از بهبودی پوست قابل توجه نیست. این برش به برش های داخل بینی متصل است ، که هرگز دیده نمی شوند. این برش ها اجازه دسترسی به غضروف و استخوان های بینی را می دهند. در مرحله بعد ، معابر بینی بهبود یافته و تغییر شکل بینی (در صورت تمایل) از طریق تنظیمات دقیق روی استخوان و غضروف انجام می شود.

بیماران معمولا در باره نحوه این کارو اینکه آیا در همه مواقع مجبور به شکستن استخوان بینیشان هستیم کنجکاو هستند. اینطور نیست. اکثر رینوپلاستی ها استخوان ها را دست نخورده باقی می گذارند. اگر بیماران در گذشته آسیب قابل توجهی در ناحیه بینی داشته باشند ، استخوان های بینی گاهی در حین عمل به وضعیت مطلوب تری تغییر داده می شوند. به دلایل زیبایی شناسی ، قوز بینی استخوانی ممکن است به صاف یا یک قوس ملایم ملایم نرم شود. بیماران بعد از به هوش آمدن در همان روز به خانه می روند.

دوره بهبودی پس از عمل چگونه خواهد بود؟

شما به یک هفته کامل استراحت از کار و فعالیت نیاز خواهید داشت. در این مدت ,استراحت ، کمپرس یخ و رژیم غذایی نرم و شستشوی بینی توصیه می شود. در حالی که داروهای ضد درد تجویز می شود ، اکثر بیماران فقط برای چند روز به آنها نیاز دارند.
در طی بهبودی ، تنفس راحت از طریق بینی ,به دلیل وجود تامپون دشوار خواهد بود.تامپون در داخل بینی قرار می گیرند تا حفره های درون بینی در حالت درست قرار داشته باشند و از خونریزی احتمالی پیشگیری کنیم.شاهد ورم در نوک بینی و صورت خواهیم بود . گاهی ممکن است کبودی زیر چشم ایجاد شود. در طول هفته بعد از عمل ، برای محافظت از آن و کاهش تورم ، یک قطعه کوچک به عنوان آتل بر روی بینی شما قرار خواهد گرفت.

چهار روز بعد تامپون و یک هفته پس از عمل جراحی آتل در مطب برداشته می شوند. سپس میتوانید به کار خود برگردید و ورزشهای هوازی مانند پیاده روی یا دویدن را از سر بگیرید. باید شش هفته از ورزش های سخت دوری کنید. به طور کلی طی دو هفته پس از عمل ، میتواند به فعالیتهای عادی و روزانه خود برگردید.اگرچه بیشتر تورم در ماه اول از بین می رود اما تورم معمولا طی یک سال از بین میرود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی زیبایی بینی

اگر به دلایل کاربردی و یا زیبایی علاقه مند به جراحی زیبایی بینی هستید ، با یک جراح مجرب و ماهر که به طور مرتب جراحی بینی را انجام می دهد ، مشورت کنید.
دکتر امیر حسین محمدی مفرد ,یکی از بهترین و با تجربه ترین جراحان زیبایی در ایران و غرب تهران است. ایشان متخصص فک و صورت ، زیبایی و جراحی سر و گردن ,رییس بخش جراحی و همچنین عضو انجمن نخبگان ایران است.
مشاوره های حضوری ایشان به صورت منظم در روزهای دوشنبه و چهارشنبه هر هفته دایر میباشد.شما میتوانید پس از تماس و هماهنگی جهت مشاوره حضوری در مطب حضور به هم رسانید