همه آنچه درباره جراحی فک باید بدانیم
همه آنچه درباره جراحی فک باید بدانیم

همه آنچه درباره جراحی فک باید بدانیم

24 اسفند 1398 جراحی فک مقالات

همه آنچه درباره جراحی فک باید بدانیم

شاید هرگز فکر نکرده باشید که حتی ممکن است بتوان شکل استخوان فک را اصلاح کرد. می توانیم بینی خود را تغییر شکل دهیم ، پوست گشاد شده خود را برداشته و چین و چروک های صورت را رفع کنیم. اما آیا واقعاً می توانیم ساختار استخوانی سخت فک انسان را تغییر شکل دهیم؟ بله به لطف جراحان فک و صورت و پلاستیک ماهر ، حتی فک را می توان دوباره شکل داد تا به آن خط فک زنانه و ایده آل که مد نظر زیبایی شناسان است دست پیدا کنیم.در این مقاله به همه آنچه باید درباره جراحی فک بدانیم پرداخته شده است.

جراحی زیبایی فک

جراحی زیبایی فک

 

در بیشتر فرهنگ ها ، به ویژه در آسیا ، یک فک ظریف و بیضی شکل از ویژگی های بارز زیبایی زنانه به حساب می آید. اگر از فک شکل مربع یا پهن خود یا جلو و یا عقب بودن فک خود احساس نارضایتی  میکنید، ممکن است بخواهید روشی را که به عنوان جراحی کاهش فک شناخته می شود ، انجام دهید تا خط فک خود را اصلاح کرده و آن را به صورت v شکل دهید.

اما این یک عمل جراحی بی اهمیت نیست و مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد عمل جراحی کاهش فک ، اطلاعات کاملی داشته باشید. جراح شما ممکن است از شما بخواهد که یک سی تی اسکن انجام دهید تا او بتواند ساختار صورت شما را بهتر بشناسد و بر این اساس بتواند برنامه ریزی و نقشه برداری از جراحی شما را شروع کند.

جراح با انجام این جراحی چه تغییراتی میتواند در فک شما ایجاد کند؟

جراحی کاهش فک می تواند به کوتاه تر و متناسب تر بودن با سایر ویژگی های صورت مانند تصویر زیر کمک کند.

همچنین می توان از جراحی کاهش فک برای ایجاد زاویه ، فک باریک تر و ظاهری زنانه تر استفاده کرد.

جراحی کاهش فک چگونه انجام می شود؟

کاهش فک یا تراشیدن فک ، همانطور که از نامش پیداست، یک عمل جراحی است که به دنبال کاهش دائمی و تغییر شکل مجدد فک بیرونی است تا آن را ساده تر و متناسب با بقیه صورت شکل دهد. این عمل جراحی درصدد ایجاد فک U به صورت فک V است و به این ترتیب ظاهری جوان و زنانه به چهره شما می بخشد.

فک بزرگ معمولاً یک ویژگی ارثی ژنتیکی است. این بدان معنی است که اگر خط فک بیرون زده یا قوی و مربعی یک ویژگی رایج در خانواده شما باشد ، به احتمال زیاد شما ممکن است یک فک بزرگ یا مربع شکل داشته باشید.

اما در برخی موارد ، فک بزرگ شده می تواند ناشی از یک بیماری بنام اختلال مفصل Temporomandibular (TMJ) باشد ، که در آن احتمالاً شما در شب دندان خود را به هم می چسبانید و فشار میدهید (وضعیتی که به آن Bruxismمیگویند) ، اغلب به دلیل استرس. این گرفتگی مکرر باعث تقویت و بزرگ شدن عضلات فک شما می شود ، همچنین به عنوان عضلات ماستر شناخته می شود و باعث می شود فک شما گسترده تر به نظر برسد – این تا حدودی شبیه به رشد عضلات شما هنگام انجام تمرینات وزنه برداری در ورزشگاه است.

این بزرگ شدن عضلات فک به عنوان “ماسکر هیپرتروفی” شناخته می شود و همچنین می تواند نتیجه ای از جویدن مکرر لثه یا حتی به دلیل عادتهای غذایی مانند مصرف منظم غذاهای سخت و جویدنی باشد که باعث فشار به عضلات ماستر می شود.

 

همه آنچه درباره جراحی فک باید بدانیم

همه آنچه درباره جراحی فک باید بدانیم

 

بزرگی فک

توجه داشته باشید که هایپرتروفی Masseter می تواند “یک طرفه”  باشد ، اما معمولاً “دو طرفه” است به این معنی که بزرگ شدن در هر دو طرف اتفاق می افتد. ماسکر هیپرتروفی به طور کلی بدون علامت است و این بدان معنی است که هیچ مشکلی به خودی خود ایجاد نمی کند (اگرچه اگر به دلیل یک بیماری زمینه ای مانند Bruxism ایجاد شود ، اما  می تواند مشکلات دیگری ایجاد کند و باید درمان شود). از این رو ، کاهش عضلات فک بزرگ فقط به منظور اهداف زیبایی شناسی انجام می شود.

اگر فک مربع یا U شکل بدلیل حجم عضله بزرگ به نظر برسد  ، معمولاً این بیماری از طریق روش های غیر جراحی درمان می شود. سم بوتولینوم ، معمولاً به عنوان بوتاکس شناخته می شود ، به طور معمول به عضله تزریق می شود که انقباضات عضلات فک را محدود می کند ، در نتیجه منجر به آتروفی یا انقباض عضلات می شود. اگر عضله فک بزرگ شده نتیجه Bruxism یا سنگ زنی دندان ها باشد ، می توان از طریق مدیریت استرس ، کاهش اضطراب و یا شیوه زندگی و تغییر رژیم غذایی ، این بیماری را درمان کرد.اما اگر استخوان فک دارای ناهنجاری باشد میتوان آن را از طریق جراحی فک اصلاح نمود.

نتیجه جراحی فک چه زمانی مشخص خواهد شد

بعد از اینکه این عمل جراحی را انجام دادید ، بعد از فروکش کردن ورم صورت ، فک متقارن و کوچکتر خواهد بود. خط فک متناسب تر باعث می شود زیبایی ظاهری شما بیشتر شود و شما را جوان تر و دلپذیر جلوه دهد و از این رو اعتماد به نفس شما را تقویت می کند.

مزیت این جراحی این است که از آنجا که بخیه ها از داخل دهان شما زده میشوند  وجذبی هستند بنابراین هیچ زخم قابل مشاهده ای نخواهید داشت.

دکتر امیرحسین محمدی مفرد,یکی از بهترین و مجرب ترین جراحان فک و صورت ایران میباشند که با داشتن دانش بالا و بروز آماده خدمت به هم میهنان گرامی میباشند.

نمونه کار از دکتر امیر حسین محمدی مفرد

 

همه آنچه درباره جراحی فک باید بدانیم

نمونه جراحی بینی دکتر امیرحسین محمدی مفرد

 

 برای دیدن نمونه کار های بیشتر  به بخش گالری در سایت مراجعه کنید و یا روی لینک کلیک کنید . 

 

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ،  بهترین جراح بینی در تهران می باشد ایشان : 

  • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی

همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان در تایم های مشخص شده شنبه، دوشنبه، چهارشنبه 15 الی 18 بعدازظهر در این کلینیک زیبایی بهره مند شوید ، برای در یافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره tel:09215256755 تماس بگیرید