نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل, چرا باید بعد از جراحی بینی چسب بزنیم؟

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل, چرا باید بعد از جراحی بینی چسب بزنیم؟

11 فروردین 1399 جراحی زیبایی بینی مقالات
نحوه چسب زدن بینی چگونه است و چرا باید بعد از جراحی بینی چسب بزنیم؟

نحوه چسب زدن بینی

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل, چرا باید بعد از جراحی بینی چسب بزنیم؟

چسب زدن بینی بعد از جراحی زیبایی بینی برای کمک به کنترل ورم (تورم) بینی انجام می شود. در هفته های اولیه بعد از جراحی بینی, ممکن است بینی متورم شود ، به خصوص در اطراف نوک بینی. چسب زدن فشار کمی بر روی پوست ایجاد می کند تا از گسترش پوست و بافت نرم بینی جلوگیری کند. علاوه بر این ، بعد از جراحی زیبایی بینی ، شکل زیرین بینی با تغییر در شکل غضروف بینی تغییر یافته است. چسب زدن به پوست بینی کمک می کند تا سریعتر به فرم ایده آل خود نزدیک شود.

نحوه چسب زدن بینی

ما از  روش خاصی  برای بیماران بعد از جراحی زیبایی بینی استفاده می کنیم. در این روش:

1:صورت خود را با آب گرم و صابون ملایم بشویید یا فقط بینی و گونه خود را با پد پنبه و الکل تمیز کنید ، صورت خود را خشک کنید و 5 دقیقه بگذارید تا پوست شما کاملاً خشک شود.

2 :حدود 5 برش گوتاه و یک اندازه دو تا سه سانتی متری (بسته به اندازه بینی )آماده کنید .از قسمت بالای نوک بینی شروع به چسب زدن نمایید وتا بالای پل بینی و بین دو ابرو ادامه دهید.هر برش از چسب باید نمیمی از چسب قبلی را پوشش دهد,به یاد داشته باشید که نوک بینی را چسب نزنید.

3:یک برش ده -دوازده سانتی متری آماده کنید ,دو طرف برش را در امتداد پل بینی(دو طرف پل بینی)به صورت عمودی بچسبانید به صورتی که چسب در قسمت زیر بینی شما به شکل Uقرار بگیرد.سپس از دو طرف قسمت پایینی نوک بینی ,امتداد دو سر چسب را به هم بچسبانید و قسمت اضافی را قیچی کنید.این برش برای محافظت از نوک بینی در برابر افتادگی و تورم است.

4:میتوانید مرحله شماره 2 را یک بار دیگر برای تثبیت بیشتر انجام دهید.

5:در آخر برش کوچکی در حدود 3 سانتی متر را به شکل ذوذنقه قیچی کنید و در قسمت زیر نوک بینی بچسبانید.

چرا باید بعد از جراحی بینیمان را چسب بزنیم؟

بعد از انجام عمل بینی ، به بیماران توصیه میشود كه حداقل دو هفته از چسب  بینی  استفاده كنند. در طول این دو هفته جسب زدن  بر تورم و فرم گرفتن بینی اثر می گذارد. از هفته دوم ، از  هفته دوم ،در انواع بینی ,چسب زدن فقط برای كاهش تورم اعمال می شود.

چسب زدن  بینی همچنین زنگ خطری برای اطرافیان محسوب میشود که متوجه وضعیت شما ومراقب باشند .با چسب زدن به بینی ، به اطرافیان خود هشدار می دهید تا از تماس با بینی شما و یا شوخی و یا هر بی احتیاطی که  ممکن است به بینی شما آسیب برساندخودداری کنند .

از دیگر سوالاتی که زیباجویان از ما میپیرسند : آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد ؟  برای پاسخ به این سوال مقاله را مطالعه یا روی لینک کلیک کنید .

می توانید نمونه نمونه چگونگی نوار بینی را در گالری ما مشاهده کنید.