نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل, چرا باید بعد از جراحی بینی چسب بزنیم؟
نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل,

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل, چرا باید بعد از جراحی بینی چسب بزنیم؟

11 فروردین 1399 جراحی زیبایی بینی مقالات

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل, چرا باید بعد از جراحی بینی چسب بزنیم؟

 

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل,

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل,

چسب زدن بینی بعد از جراحی زیبایی بینی برای کمک به کنترل ورم (تورم) بینی انجام می شود. در هفته های اولیه بعد از جراحی بینی, ممکن است بینی متورم شود ، به خصوص در اطراف نوک بینی. چسب زدن فشار کمی بر روی پوست ایجاد می کند تا از گسترش پوست و بافت نرم بینی جلوگیری کند. علاوه بر این ، بعد از جراحی زیبایی بینی ، شکل زیرین بینی با تغییر در شکل غضروف بینی تغییر یافته است. چسب زدن به پوست بینی کمک می کند تا سریعتر به فرم ایده آل خود نزدیک شود.

نحوه چسب زدن بینی

ما از  روش خاصی  برای بیماران بعد از جراحی زیبایی بینی استفاده می کنیم. در این روش:

1:صورت خود را با آب گرم و صابون ملایم بشویید یا فقط بینی و گونه خود را با پد پنبه و الکل تمیز کنید ، صورت خود را خشک کنید و 5 دقیقه بگذارید تا پوست شما کاملاً خشک شود.

2 :حدود 5 برش گوتاه و یک اندازه دو تا سه سانتی متری (بسته به اندازه بینی )آماده کنید .از قسمت بالای نوک بینی شروع به چسب زدن نمایید وتا بالای پل بینی و بین دو ابرو ادامه دهید.هر برش از چسب باید نمیمی از چسب قبلی را پوشش دهد,به یاد داشته باشید که نوک بینی را چسب نزنید.

3:یک برش ده -دوازده سانتی متری آماده کنید ,دو طرف برش را در امتداد پل بینی(دو طرف پل بینی)به صورت عمودی بچسبانید به صورتی که چسب در قسمت زیر بینی شما به شکل Uقرار بگیرد.سپس از دو طرف قسمت پایینی نوک بینی ,امتداد دو سر چسب را به هم بچسبانید و قسمت اضافی را قیچی کنید.این برش برای محافظت از نوک بینی در برابر افتادگی و تورم است.

4:میتوانید مرحله شماره 2 را یک بار دیگر برای تثبیت بیشتر انجام دهید.

5:در آخر برش کوچکی در حدود 3 سانتی متر را به شکل ذوذنقه قیچی کنید و در قسمت زیر نوک بینی بچسبانید.

چرا باید بعد از جراحی بینیمان را چسب بزنیم؟

بعد از انجام عمل بینی ، به بیماران توصیه میشود كه حداقل دو هفته از چسب  بینی  استفاده كنند. در طول این دو هفته جسب زدن  بر تورم و فرم گرفتن بینی اثر می گذارد. از هفته دوم ، از  هفته دوم ،در انواع بینی ,چسب زدن فقط برای كاهش تورم اعمال می شود.

چسب زدن  بینی همچنین زنگ خطری برای اطرافیان محسوب میشود که متوجه وضعیت شما ومراقب باشند .با چسب زدن به بینی ، به اطرافیان خود هشدار می دهید تا از تماس با بینی شما و یا شوخی و یا هر بی احتیاطی که  ممکن است به بینی شما آسیب برساندخودداری کنند .

از دیگر سوالاتی که زیباجویان از ما میپیرسند : آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد ؟  برای پاسخ به این سوال مقاله را مطالعه یا روی لینک کلیک کنید .

چگونه باید چسب را از روی بینی جدا کنیم؟

داشتن دقت در باز کردن چسب بینی همانند قرار دادن آن حائز اهمیت است. دقت داشته باشید که یکی از اهداف چسب زدن پس از عمل بینی، کمک به پیوستن پوست به بافت های زیرین است. حال اگر با بی‌دقتی از یک طرف شروع به جدا کردن چسب از روی پوست کنید؛ برخلاف هدف ذکر شده عمل کرده‌اید ، پس نکات توصیه شده از پزشک را تا اتمام مراحل به خوبی طی کرده و از  هرگونه کار بدون مشورت پزشک خودداری کنید .

به همین دلیل توصیه می‌شود در زیر دوش آب گرم اقدام به برداشتن چسب کنید. طوری که چسب روی بینی به خوبی مرطوب شده و روی آن مقداری به صابون آغشته شده باشد. این کار، روند جدا کردن چسب را تسهیل می‌کند. حالا نوبت آن است که از لبه‌ی سطحی به آرامی شروع به برداشتن چسب کنید؛ به طوری که تا حد امکان پوست شما کشیده نشود.

چند وقت یک بار اقدام به تعویض چسب بینی کنیم؟

نوع پوست بینی هر فردی متفاوت است ، پس تعداد چسبی که هر فرد باید بزند متفاوت است . در افرادی که پوست آن‌ها معمولی و با میزان چربی معمول است، توصیه می‌شود یک روز در میان چسب را عوض کنید. اما آن دسته از افرادی که پوست بینی بسیار چربی دارند می‌توانند هر روز این کار را انجام دهند. برای آن دسته افرادی که پوست بینی خشکی دارند، هر 3 روز یک بار زمان مناسبی برای تعویض است.

پس از آن‌که چسب را از روی بینی خود جدا کردید، دو الی سه ساعت اجاره دهید پوست بینی هوا بخورد و اصطلاحاً تنفس کند. پس از آن اقدام به زدن مجدد چسب کنید ، هر چند باز هم توصیه میشود که از جراح بینی مشورت بگیرید .

 

نمونه کار از دکتر امیر حسین محمدی مفرد

 

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل,

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

 برای دیدن نمونه کار های بیشتر  به بخش گالری در سایت مراجعه کنید و یا روی لینک کلیک کنید . اگر به دنبال فیلم از زیباجویان هستید در گالری قسمت ویدئو ها را دنبال کنید . یا به پیج دکتر امیر حسین محمدی مفرد سر بزنید . 

 

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ،  بهترین جراح بینی در تهران می باشد ایشان : 

  • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی

همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان در تایم های مشخص شده شنبه، دوشنبه، چهارشنبه 15 الی 18 بعدازظهر در این کلینیک زیبایی بهره مند شوید ، برای در یافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره tel:09215256755 تماس بگیرید و یا فرم زیر را پر کنید . 

دریافت نوبت

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

زمان ترجیحی*