نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل زیبایی بینی

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل زیبایی بینی

5 مهر 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 6 دقیقه

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل زیبایی بینی

 

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل,

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

 

چسب زدن بینی بعد از جراحی زیبایی بینی برای کمک به کنترل ورم (تورم) بینی انجام می شود. در هفته های اولیه بعد از جراحی بینی, ممکن است بینی متورم شود ، به خصوص در اطراف نوک بینی. چسب زدن فشار کمی بر روی پوست ایجاد می کند تا از گسترش پوست و بافت نرم بینی جلوگیری کند. علاوه بر این ، بعد از جراحی زیبایی بینی ، شکل زیرین بینی با تغییر در شکل غضروف بینی تغییر یافته است. چسب زدن به پوست بینی کمک می کند تا سریعتر به فرم ایده آل خود نزدیک شود.

نحوه چسب زدن بینی

ما از  روش خاصی  برای بیماران بعد از جراحی زیبایی بینی استفاده می کنیم. در این روش:

1:صورت خود را با آب گرم و صابون ملایم بشویید یا فقط بینی و گونه خود را با پد پنبه و الکل تمیز کنید ، صورت خود را خشک کنید و 5 دقیقه بگذارید تا پوست شما کاملاً خشک شود.

2 :حدود 5 برش گوتاه و یک اندازه دو تا سه سانتی متری (بسته به اندازه بینی )آماده کنید .از قسمت بالای نوک بینی شروع به چسب زدن نمایید وتا بالای پل بینی و بین دو ابرو ادامه دهید.هر برش از چسب باید نمیمی از چسب قبلی را پوشش دهد,به یاد داشته باشید که نوک بینی را چسب نزنید.

3:یک برش ده -دوازده سانتی متری آماده کنید ,دو طرف برش را در امتداد پل بینی(دو طرف پل بینی)به صورت عمودی بچسبانید به صورتی که چسب در قسمت زیر بینی شما به شکل Uقرار بگیرد.سپس از دو طرف قسمت پایینی نوک بینی ,امتداد دو سر چسب را به هم بچسبانید و قسمت اضافی را قیچی کنید.این برش برای محافظت از نوک بینی در برابر افتادگی و تورم است.

4:میتوانید مرحله شماره 2 را یک بار دیگر برای تثبیت بیشتر انجام دهید.

5:در آخر برش کوچکی در حدود 3 سانتی متر را به شکل ذوذنقه قیچی کنید و در قسمت زیر نوک بینی بچسبانید.

فواید چسب زدن بینی

  • کاهش التهاب و تورم
  • شکل گیری بهتر بینی

در طول دو هفته ی اول، چسب زدن بر التهاب، تورم و همچنین شکل گیری بینی موثر خواهد بود. با این حال از هفته ی دوم به بعد، این کار فقط برای کاهش تورم انجام می شود.

علاوه بر این، چسب بینی می تواند یک اعلام هشدار برای اطرافیان شما باشد که با دقت با شما برخورد کنند. هنگامی که به بینی خود چسب زده اید، به دوستان خود هشدار می دهید که نباید بینی شما را لمس کرده، با شما شوخی کنند و یا شما را به فعالیت های خشن که ممکن است به بینی شما آسیب برسانند، وادار کنند.

از چه نوع چسبی استفاده کنیم؟

حال شما خواهید پرسید که پس از انجام عمل زیبایی بینی، از چه نوع چسب بینی بعد از عمل باید استفاده کرد؟ توصیه می شود که افراد، حدودا یک و نیم سانتی متر از نوار چسب های پزشکی ساخته شده از کاغذ را استفاده کنند. این نوار چسب ها در داروخانه موجود بوده و قیمت آن ها به هیچ عنوان بالا نیست. برخی از پزشکان نوار چسب های دارای میکرو منفذ را ترجیح می دهند؛ چرا که این نوار ها در افراد پاسخ آلرژیک ایجاد نمی کنند.

چرا باید بعد از جراحی بینیمان را چسب بزنیم؟

بعد از انجام عمل بینی ، به بیماران توصیه میشود كه حداقل دو هفته از چسب  بینی  استفاده كنند. در طول این دو هفته جسب زدن  بر تورم و فرم گرفتن بینی اثر می گذارد. از هفته دوم ، از  هفته دوم ،در انواع بینی ,چسب زدن فقط برای كاهش تورم اعمال می شود.

چسب زدن  بینی همچنین زنگ خطری برای اطرافیان محسوب میشود که متوجه وضعیت شما ومراقب باشند .با چسب زدن به بینی ، به اطرافیان خود هشدار می دهید تا از تماس با بینی شما و یا شوخی و یا هر بی احتیاطی که  ممکن است به بینی شما آسیب برساندخودداری کنند .

از دیگر سوالاتی که زیباجویان از ما میپیرسند : آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد ؟  برای پاسخ به این سوال مقاله را مطالعه یا روی لینک کلیک کنید .

چگونه باید چسب را از روی بینی جدا کنیم؟

داشتن دقت در باز کردن چسب بینی همانند قرار دادن آن حائز اهمیت است. دقت داشته باشید که یکی از اهداف چسب زدن پس از عمل بینی، کمک به پیوستن پوست به بافت های زیرین است. حال اگر با بی‌دقتی از یک طرف شروع به جدا کردن چسب از روی پوست کنید؛ برخلاف هدف ذکر شده عمل کرده‌اید ، پس نکات توصیه شده از پزشک را تا اتمام مراحل به خوبی طی کرده و از  هرگونه کار بدون مشورت پزشک خودداری کنید .

به همین دلیل توصیه می‌شود در زیر دوش آب گرم اقدام به برداشتن چسب کنید. طوری که چسب روی بینی به خوبی مرطوب شده و روی آن مقداری به صابون آغشته شده باشد. این کار، روند جدا کردن چسب را تسهیل می‌کند. حالا نوبت آن است که از لبه‌ی سطحی به آرامی شروع به برداشتن چسب کنید؛ به طوری که تا حد امکان پوست شما کشیده نشود.

چند وقت یک بار اقدام به تعویض چسب بینی کنیم؟

نوع پوست بینی هر فردی متفاوت است ، پس تعداد چسبی که هر فرد باید بزند متفاوت است . در افرادی که پوست آن‌ها معمولی و با میزان چربی معمول است، توصیه می‌شود یک روز در میان چسب را عوض کنید. اما آن دسته از افرادی که پوست بینی بسیار چربی دارند می‌توانند هر روز این کار را انجام دهند. برای آن دسته افرادی که پوست بینی خشکی دارند، هر 3 روز یک بار زمان مناسبی برای تعویض است.

پس از آن‌که چسب را از روی بینی خود جدا کردید، دو الی سه ساعت اجاره دهید پوست بینی هوا بخورد و اصطلاحاً تنفس کند. پس از آن اقدام به زدن مجدد چسب کنید ، هر چند باز هم توصیه میشود که از جراح بینی مشورت بگیرید .

چه زمانی باید بینی خود را چسب بزنیم؟

توصیه ی ما بر چسب زدن بینی در طول شب و هنگام خواب می باشد. التهاب و تورم بینی معمولا در طی شب اتفاق می افتد و این کار باعث جلوگیری از ملتهب بودن بینی در صبح می شود.

آیا می توانیم در همه وقت، بینی خود را چسب بزنیم؟

توصیه می شود که اجازه دهید پوست بینی در طول روز نفس بکشد. چسب زدن بینی برای مدت های طولانی و بیش از حد، می تواند باعث رنجش آن شده و در واقع باعث افرایش التهاب و تورم آن گردد.

تا چند ماه باید به بینی خود چسب بزنیم؟

تنها در صورتی که پزشک به شما دستور داده است، بینی خود را چسب بزنید. بیشتر افرادی که به آن ها گفته شده بینی خود را چسب بزنند، این کار را به مدت 1 تا 3 ماه پس از عمل جراحی انجام می دهند. با این حال برخی از افراد برای مدت بیشتری این کار را انجام می دهند. مدت زمان چسب زدن بینی به افراد مختلف و تفاوت در مدت زمان بهبودی و چسبندگی بافت نرم آن ها، بستگی دارد.

فواید چسب زدن به بینی چیست؟

این کار باعث تسریع فرایند شکل گرفتن بینی می شود. در برخی موارد نیز چسب زدن از به وجود آمدن بافت اسکار در بینی، پیشگیری می کند.

معایب چسب زدن به بینی چیست؟

چسب زدن می تواند در برخی موارد باعث رنجش بینی شود. برخی از افراد در جدا کردن باقی مانده ی چسب در صبح، دچار مشکل می شوند.

چگونه در صبح، باقی مانده ی چسب را جدا می کنند؟

شستشوی ملایم می تواند کار ساز باشد. یک محلول ملایم جدا کننده نیز می تواند برای حل کردن چسب پشت نوار، کار آمد باشد.

از چه نوع نوار چسبی استفاده کنم؟

مطب ما چسب های مورد نیاز شما را تامین می کند. چسب کاغذی با پهنای حداکثر یک و نیم سانتی متر توصیه می شود.

چه موقع چسب زدن به بینی خود را متوقف کنیم؟

زمانی که فرد در صبح ها احساس کند که چسب زدن یا نزدن به بینی، برای او تفاوتی نداشته است، می تواند چسب زدن را متوقف کند. این امر را با جراح خود نیز در میان بگذارید.

 

نمونه کار از دکتر امیر حسین محمدی مفرد

 

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل,

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

 برای دیدن نمونه کار های بیشتر  به بخش گالری در سایت مراجعه کنید و یا روی لینک کلیک کنید . اگر به دنبال فیلم از زیباجویان هستید در گالری قسمت ویدئو ها را دنبال کنید . یا به پیج دکتر امیر حسین محمدی مفرد سر بزنید . 

 

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ،  بهترین جراح بینی در تهران می باشد ایشان : 

  • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی

همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان در تایم های مشخص شده شنبه، دوشنبه، چهارشنبه 15 الی 18 بعدازظهر در این کلینیک زیبایی بهره مند شوید ، برای در یافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره tel:09215256755 تماس بگیرید و یا فرم زیر را پر کنید . 

دریافت نوبت

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
زمان ترجیحی*