تفاوت عمل بینی باز و بسته چیست + هزینه جراحی بینی
جراحی زیبایی بینی و رینوپلاستی به روش بسته

تفاوت عمل بینی باز و بسته چیست + هزینه جراحی بینی

19 مهر 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 4 دقیقه

تفاوت عمل بینی باز و بسته چیست + هزینه جراحی بینی

تفاوت عمل بینی باز و بسته ، شاید یکی از گیج کننده ترین سوالات برای کسانی که قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارند، انتخاب جراحی باز در مقابل رینوپلاستی بسته باشد. این اصطلاحات ، در حالی که گیج کننده هستند ، به سادگی تمام,فقط به روش ها وتکنیکهای متفاوت جراحی بینی اشاره دارند-در حقیقت تفاوت این دو روش نحوه دسترسی به اسکلت بینی و اصلاح آن است..بنا بر این همیشه این پرسش مطرح میشود که جراحی بینی به روش باز بهتر است یابسته؟

از آنجا که تقریباً تمام تغییرات در قسمت خارجی بینی  ناشی از تغییرات مربوط به اسکلت بینی ،  جراحی و چگونگی دسترسی به این اسکلت است ، تأثیر مستقیمی بر سهولت جراحی و در نتیجه کیفیت نتیجه جراحی زیبایی بینی دارد

 

تفاوت عمل بینی باز و بسته چیست + هزینه جراحی بینی

تفاوت عمل بینی باز و بسته چیست + هزینه جراحی بینی

تفاوت جراحی بینی به روش بسته و باز به شرح ذیل می باشد:

در این بخش از مقاله به صورت مقایسه ای تعدادی از تفاوت های این دو روش را مطرح می کنیم اما در ادامه مقاله به صورت کامل تر به آن می پردازیم.

 1. عمده تفاوت این دو روش در نحوه ایجاد برش می باشد، در جراحی باز برش بر روی کلوملا ایجاد می شود و در روش بسته برشی بر روی پوست بینی ایجاد نمی گردد.
 2. در جراحی بینی به روش باز احتمال تحلیل تکیه گاه نوک بینی بسیار کمتر از روش بسته می باشد.
 3. در روش بسته میزان تورم و کبودی نسبت به عمل باز کمتر می باشد.
 4. همچنین دوره نقاهت پس از عمل بینی در روش جراحی بسته بینی نسبت به باز کمتر است.
 5. مدت زمان عمل بینی به روش بسته کمتر از روش عمل بینی باز می باشد.
 6. در صورتی که نیاز به رفع ایرادات نوک بینی باشد روش باز نسبت به روش بسته ارجح تر می باشد.
 7. در جراحی های پیچیده بخصوص عمل بینی ترمیمی چون جراح در روش باز دید بهتری دارد، از این روش استفاده می شود.
 8. احتمال بروز غیر قرینگی ناشی از عمل بینی در روش باز کمتر از روش بسته است.
 9. در عمل بینی بسته احتمال ضعف و ناخوشی بخصوص در افراد سن بالا کمتر از جراحی بینی باز می باشد.
این مطلب را هم ببینید
سوالاتی که باید قبل از جراحی زیبایی بینی از خود بپرسید 

 

رینوپلاستی اندونازال: تکنیک جراحی بسته

در روش رینوپلاستی بسته ، که به آن رینوپلاستی اندونازال نیز گفته می شود ، تمام برش های جراحی در داخل سوراخ بینی قرار می گیرند. اگرچه برش های موازی تقریبا نیمی از آستر سوراخ بینی را محاصره می کنند ، اما هیچ بخشی از برش به صورت بیرونی دیده نمی شود و از اسکار قابل رویت جلوگیری می شود. اما از آنجا که برش های سوراخ راست و چپ از هم جدا می شوند ، تغییر مجدد پوست بینی دشوار است و کل عمل باید از طریق دهانه های جراحی باریک و دید محدود انجام شود.

از آنجا که دسترسی به چارچوب بینی نیاز به کشش شدید پوست بینی دارد ، تغییر شکل غضروف بینی نیز اجتناب ناپذیر است. در حالی که در این روش از اسکار قابل رویت جلوگیری می شود ، چالش های قابل توجه و محدودیت های فنی و عدم دسترسی کامل به استخوان و غضروف بینی معضلاتی هستند که جراح با آنها روبروست  .

 

جراحی زیبایی بینی خارجی: تکنیک جراحی باز

بر خلاف رینوپلاستی بسته ، در رینوپلاستی باز یا خارجی از یک برش پل کوچک به نام برش بین ستونی استفاده می کنند تا برش های سوراخ بینی راست و چپ را به هم متصل کند. با برش این بخش قابل مشاهده 4/5 میلی متر ، پوست بینی می تواند به سمت بالا باز  شود (شبیه به باز کردن کاپوت ماشین) و دید بسیار خوبی  از اسکلت  بینی قابل دستیابی است.

علاوه بر دید مستقیم تقریباً در کل چارچوب بینی ، اعوجاج غضروف بینی به حداقل می رسد و اجزای فردی را می توان در تراز طبیعی و بدون اختلال آنها ارزیابی کرد. بنابراین ، ویژگی بارز رینوپلاستی باز ، دسترسی بسیار عالی جراح حین جراحی به اسکلت بینی است و دیدی همه جانبه که توسط برش بین ستونی ایجاد میشود.

این مطلب را هم ببینید
صفر تا صد عمل زیبایی بینی + مشاوره رایگان

اگرچه بسیاری از مشکلات زیبایی بینی غیر جذاب با استفاده از روش رینوپلاستی بسته قابل اصلاح است  ، اما به نظر من ریسک یک رد بخیه روی  ستون بینی,خیلی کمتر از مشهود نبودن تفاوت بینی پس از جراحی و کم اثر بودن آن برای فرد متقاضیست.

رینوپلاستی در تکنیک بسته ، به ویژه در بیمارانی که آناتومی بینی نسبتاً ساده دارند ، اثرات خوبی دارد ، اما ظهور رینوپلاستی باز ، واقعاً در درمان ناهنجاری های پیچیده بینی مانند رینوپلاستی شکاف لب ، بینی پیچ خورده یا ناهنجاری های شدید بعد از رینوپلاستی ، انقلابی عمل کرده است. در حقیقت ،  بسیاری از موثرترین تکنیک های جراحی زیبایی بینی امروزی فقط از طریق روش باز قابل انجام است.

به همین دلایل ، رینوپلاستی باز روش ارجح برای جراحی زیبایی بینی اولیه (و نه ترمیمی) است زیرا دقت تشخیصی را بهبود می بخشد و مهندسی مجدد ودقیق بینی نا زیبا را تسهیل می کند.

جراحی بینی به روش بسته بهتر است یا باز ؟

در ابتدای مقاله تفاوت جراحی بینی به روش بسته و باز گفته شد حال در پاسخ به این سوال باید بگوییم انتخاب روش عمل بینی به جراح ، میزان ایرادات موجود در بینی و غیره بستگی دارد و نمیتوان به طور قطع اعلام کرد کدام روش بهتر از دیگری است.

 

نمونه کار عمل بینی دکتر امیر حسین محمدی مفرد

 

جراحی بینی به روش باز یا بسته

جراحی بینی به روش باز یا بسته

 برای دیدن نمونه کار های بیشتر  به بخش گالری در سایت مراجعه کنید و یا روی لینک کلیک کنید . 

این مطلب را هم ببینید
بهترین روش ها برای کوچک کردن بینی 

 

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ،  بهترین جراح بینی در تهران می باشد ایشان : 

 • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
 • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
 • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی

همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان در تایم های مشخص شده شنبه، دوشنبه، چهارشنبه 15 الی 18 بعدازظهر در این کلینیک زیبایی بهره مند شوید ، برای در یافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره tel:09215256755 تماس بگیرید و یا فرم زیر را پر کنید . 

دریافت نوبت

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
زمان ترجیحی*