جراحی بینی,اقدامات لازم بعد از عمل بینی چیست؟

جراحی بینی,اقدامات لازم بعد از عمل بینی چیست؟

9 اردیبهشت 1399 جراحی زیبایی بینی مقالات

جراحی بینی ؛اقدامات لازم بعد از جراحی بینی

اگر شما فکر میکنید که به انجام جراحی زیبایی بینی نیاز دارید یا به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته اید,ممکن است سوالاتی در مورد اینکه بعد از جراحی چه اقداماتی لازم است انجام دهید و چه چیزی در انتظار شماست ذهنتان را درگیر کرده باشد.ما در این مقاله تحت عنوان جراحی بینی,اقدامات لازم بعد از عمل بینی چیست؟به سوالاتی که ممکن است برای شما مطرح شود پاسخ گفته ایم.

در روزهای اول بعد از جراحی برای کاهش خونریزی و تورم بعد از جراحی باید سر خود را  بالاتر از قفسه سینه قرار دهید و بیشتر استراحت کنید. ممکن است بینی شما به دلیل تورم یا از اسپلت هایی که در حین عمل در بینی شما قرار دارد ، حالت گرفتگی داشته باشد.

در بیشتر موارد ، پانسمانهای داخلی به مدت یک تا هفت روز بعد از عمل در جای خود باقی می مانند. پزشک شما همچنین برای محافظت از شکل و کمک به بهبود تورم ,بینی شما را توسط چسب پانسمان میکند. معمولاً حدود یک هفته بعد میتوانید با رعایت احتیاط به زندگی روزمره بازگردید.

چند روز پس از عمل کمی خونریزی و تخلیه مخاط و خون قدیمی خواهید داشت که “با کمک شستشو بویسله سرم های مخصوص شستشو میتوانید روند تخلیه

اقدامات لازم پس از جراحی بینی

جراحی بینی,اقدامات لازم بعد از عمل بینی چیست؟

مخاط و خون خشک شده را سرعت ببخشید. اگر از بینی شما همچنان ترشحات مخاطی یا خونابه بیرون بیاید میتوانید قطعه ای گاز استریل را به عنوان پد زیر بینی خود قرار دهد تا ترشحات را جذب کند. مطابق دستور پزشک ، گاز را تغییر دهید. پد  را محکم در مقابل بینی خود قرار ندهید.برای کاهش بیشتر احتمال خونریزی و تورم ، پزشک ممکن است از شما بخواهد که چندین هفته پس از عمل احتیاط کنید. پزشک ممکن است از شما بخواهد:

سایر اقدامات لازم

1:از فعالیت های شدید مانند ایروبیک و آهسته دویدن خودداری کنید.
2:در روزی که پزشک قصد برداشتن اسپلیت از روی بینی شمارا دارد حمام کنید و اجازه دهید اسپلیت خیس شود.
3:بینی خود را در معرض ضربه یا فشار یا شوخی های اطرافیان قرار ندهید.
4:برای جلوگیری از یبوست غذاهای پر فیبر مانند میوه و سبزیجات بخورید. یبوست می تواند باعث صدمه زدن به شما شود و به محل عمل فشار وارد کند.
5:ازحرکات شدید عضلات صورت مانند لبخند زدن یا خندیدن خودداری کنید.
6:دندان های خود را به آرامی مسواک بزنید تا حرکت لب فوقانی شما محدود شود.
7:لباس هایی بپوشید که در قسمت جلو چفت می شود. لباس مانند پیراهن یا ژاکت را از بالای سر خود نکشید. حداقل چهار هفته بعد از عمل ، عینک یا 8:عینک آفتابی را روی بینی خود قرار ندهید تا از فشار بر بینی خود جلوگیری کنید.

در بیرون از خانه ، مخصوصاً روی بینی خود ، از ضد آفتاب SPF 30 استفاده کنید. آفتاب بیش از حد ممکن است باعث تغییر رنگ نامنظم دائمی در پوست بینی شما شود.

مقداری از تورم موقتی و کبودی پلکهای شما می تواند طی مدت دو تا سه هفته بعد از عمل بینی ناپدید شود اما برای رفع کامل تورم بینی باید صبور باشید زیرا ای تورم میتواند تا یک سال طول بکشد. محدود کردن سدیم (نمک)در رژیم غذایی به شما کمک می کند تا تورم سریعتر از بین برود.

نتیچه نهایی

بینی شما در طول زندگی تغییر می کند چه جراحی داشته باشید یا نه. به همین دلیل ، گفتن هنگامی که “نتیجه نهایی” خود را بدست آورده اید ، دشوار است. با این حال ، بیشتر تورم ظرف یک سال از بین می رود.

تغییرات بسیار ناچیز در ساختار بینی شما – که اغلب به اندازه میلی متر اندازه گیری می شود – می تواند تفاوت زیادی درظاهر بینی شما ایجاد کند. بیشتر اوقات ، یک جراح باتجربه می تواند نتیجه ای کسب کند که هر دو شما راضی هستید. اما در بعضی موارد ، تغییرات جزئی کافی نیست و ممکن است شما و جراح خود تصمیم به انجام یک عمل جراحی دوم برای تغییرات بیشتر بگیرید. در صورت بروز این مسئله ، شما باید حداقل یک سال برای عمل جراحی دوم صبر کنید ، زیرا بینی شما در این مدت می تواند تغییر کند.

چگونه جراح مورد نظر خود را پیدا کنم؟

جراحان پلاستیک ، جراحان پلاستیک صورت یا متخصص گوش و حلق و بینی (گوش و حلق و بینی) اکثرا جراحی زیبایی بینی را انجام می دهند. آموزش و صدور گواهینامه در یکی از این تخصص ها نقطه شروع خوبی است. شما به احتمال زیاد یک جراح می خواهید که اغلب جراحی زیبایی بینی انجام می دهد.

شما به احتمال زیاد یک جراح با شهرت خوب در بین بیماران و سایر پزشکان می خواهید. اگر جراح شما مقالات زیادی در ادبیات پزشکی مربوط به جراحی زیبایی بینی منتشر کرده و در کنفرانس های آموزشی از آنها دعوت شده است ,یا هر ساله تعداد قابل توجهی جراحی بینی انجام میدهد احتمالا از تجربه بالایی برخوردار است و گزینه مناسبی برای شماست.

اطمینان حاصل کنید که عمل جراحی شما در یک مرکز جراحی معتبر یا بیمارستان انجام خواهد شد. به احتمال زیاد شما باید با جراح خود احساس راحتی کنید. به دنبال یک جراح باشید که بتواند به طور قابل فهم برای شما توضیح دهد که چه اتفاقی در طول عمل شما می افتد.