عمل بینی گوشتی در تهران + هزینه عمل بینی گوشتی
عمل بینی گوشتی در تهران

عمل بینی گوشتی در تهران + هزینه عمل بینی گوشتی

2 آذر 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 10 دقیقه

عمل بینی گوشتی در تهران + هزینه عمل بینی گوشتی

 

هزینه عمل بینی در سال 1400 [لیست کامل]

عمل بینی گوشتی در تهران

رینوپلاستی ( عمل بینی ) گوشتی چیست و چگونه انجام می شود؟

ابتدا باید بینی گوشتی را تعریف کنیم. بینی با پوست ضخیم، غدد چربی زیاد و سوراخ های باز در پوست، بینی گوشتی نامیده می شود. در این نوع بینی معمولاً غضروف ضعیف است و قسمت اعظم بینی از پوست، چربی زیرین و غدد چربی تشکیل شده است. در این نوع بینی معمولا نوک بینی به سمت پایین است و جلبک ها (بال بینی) باز و ضخیم می شوند. به دلیل هورمون مردانه و پوست چرب در مردان، این نوع بینی در مردان رایج است.

در گذشته بخش هایی از غضروف های بیش از حد به منظور اصلاح این نوع بینی و برای جراحی بینی برداشته می شد. نتیجه این فرآیند ایجاد خراش و جای زخم در پوست به دلیل فضای خالی زیر آن است. معمولا بیماران فکر می کنند که برداشتن پوست مفید است، اما به نظر می رسد که برداشتن پوست می تواند باعث ایجاد اسکار شدید شود، بنابراین این کار توصیه نمی شود.

با توجه به تجربیات دکتر محمدی مفرد تقویت غضروف و استفاده از غضروف تیغه میانی یا سپتوم برای تقویت نوک بینی و به طور کلی بافت غضروف بهترین تاثیر را دارد. استنت کولوملا قطعه‌ای از غضروف تیغه‌ای است که جراح آن را به شکل خاردار در می‌آورد و زیر نوک بینی قرار می‌گیرد و سپس سعی می‌کند نوک بینی را بالا و تقویت کند.

یکی از نکات مفید در مورد رینوپلاستی گوشتی پایه فوقانی، برداشتن دقیق قوطی به منظور کوچک کردن آن است. بهترین روش رینوپلاستی برای بیماران با پوست ضخیم، جراحی باز است. در جراحی پروگزیمال به دلیل اینکه نوک بینی به خوبی دیده نمی شود و دسترسی به نوک بینی محدود است، نتیجه رینوپلاستی گوشتی بینی خوب نیست. بیمارانی که پوست ضخیم‌تری دارند باید انتظارات معقولی از جراحی داشته باشند و باید بدانند که بینی آنها هرگز شبیه بینی بیماران با پوست مناسب نخواهد بود.

این مطلب را هم ببینید
بینی گوشتی - آیا بعد از جراحی بینی گوشتی برمیگردد؟

بینی های گوشتی به علت برخورداری از غضروف های ضعیف در اثر فعل و انفعالات پوستی و همچنین جاذبه زمین به سمت پایین متمایل می شوند. افتادگی یا برگشت بینی های گوشتی به همان دلیل اتفاق می افتد.

برای جلوگیری از برگشت بینی گوشتی، امروزه از تقویت غضروفی، حالت دادن و بازآرایی کردن آن استفاده می شود. به همین علت، پدیده برگشت بینی های گوشتی خیلی کم شده و شاید اصلاً اتفاق نیافتد

بینی گوشتی غضروف های ضعیف تری دارد. حال اگر این غضروف های ظریف، تراش داده و نازک شوند، اگر چه ممکن است برای مدتی بینی کوچک تر و زیبا تر به نظر برسد. اما با گذشت زمان و به علت فعل و انفعالات زیر پوستی، بینی جمع شده و خودش را به سمت پائین می کشد.

اینکه می گفتند بینی افتادگی پیدا کرده و یا برگشت کرده به همان علت است.

اما امروزه چون بینی های گوشتی با تقویت غضروف شکل داده می شوند، حالت داده می شوند و بازآرایی می شوند، برگشت بینی های گوشتی یا افتادگی بینی های گوشتی خیلی کم شده و شاید اصلا اتفاق نیفتد.

اگر به فکر عمل زیبایی بینی هستید و در این مورد تحقیق کرده یا از افراد عمل شده پرس و جو کرده باشید حتما اصطلاح بینی گوشتی و استخوانی به گوشتان خورده است.

بسیاری از باور ها مانند اینکه جراحی بینی های گوشتی سخت تر است، این بینی ها بعد از عمل برگشت به حالت اول خواهند داشت، نتیجه عمل بینی به خوبی بینی های استخوانی نیست در بین مردم شایع است.

در اینجا می خواهیم شما را با جراحی بینی بیشتر آشنا کنیم.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد؟

1-تعریف عمل بینی گوشتی:

بینی های گوشتی برخلاف اسمشان دارای گوشت یا عضله زیادی نیستند بلکه مشخصات زیر را دارند:

پوست ضخیم و چرب، مشخص بودن منافذ پوستی، پهن بودن ناحیه نوک بینی، زیاد بودن ضحامت پره های بینی، زیاد بودن پهنای قسمت تحتانی بینی، زیاد بودن ارتفاع پره های بینی از کنار، ضعیف بودن غضروف های بینی.

در مجموع این مشخصات باعث می شود بینی پهن و بزرگ بوده و مشخصات زیبایی مانند خطوط موازی ناحیه پشتی بینی، خطوط زیبایی ناحیه پره بینی و شکل باریک و مشخص نوک بینی مشهود نباشد.

در بسیاری از این افراد عرض پایه استخوانی بینی هم زیادتر از نرمال است.

این مطلب را هم ببینید
بهترین جراح بینی و راهنمای کامل انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

البته هر شخصی که نوک بینی پهن دارد در گروه گوشتی قرار ندارد.

در برخی افراد پهنای زیاد نوک بینی ناشی از غضروف های پهن و محکم است و این افراد بر خلاف بینی های گوشتی پوست نازک دارند و نتیجه جراحی زیبایی بینی در آنها بسیار بهتر است.

 

جدول قیمت هزینه عمل بینی در تهران سال ۱۴۰۰

عمل بینی گوشتی در تهران

 

 برای مشاوره رایگان در روز های شنبه ، دوشنبه ، چهارشنبه با شماره 09215256755 تماس بگیرید . 

 

2-روش های جراحی زیبایی بینی :

در بینی های گوشتی هدف اصلی باریکتر کردن نیمه تحتانی بینی تا حد امکان و شکل دهی مطلوب به ناحیه نوک و پره های بینی است.

برای رسیدن به این هدف ساختار غضروفی بینی با استفاده از غضروف تیغه میانی بینی همان شخص تقویت می شود تا با اعمال فشار بر روی پوست ضخیم و چرب آن، بینی شکیل تر و باریک تر حاصل شود.

در این بینی ها حتی الامکان از برداشتن زیاد غضروف و استخوان بینی پرهیز میشود و برداشتن آنها فقط در موارد وجود قوز بینی انجام خواهد شد.

نازک کردن پوست ضخیم در این افراد به دلیل امکان بروز عوارض برگشت ناپذیر و آسیب ماندگار پوستی جز در موارد خاص و به مقدار ملایم انجام نمی شود.

دماغ عملی خوشگل ، دماغ ملی سربالا ، تصاویر دماغ عملی ، nlhy ulgd ، عمل دماغ ، عمل دماغ گوشی ، عکس دماغ عملی ،

۳- مراقبت بعد از عمل بینی گوشتی :

چسب زدن بینی بعد از عمل بینی مدت یک یا دو ماه می تواند از ایجاد پوست ترمیمی در زیر پوست ضخیم جلو گیری و نتیجه دراز مدت بهتری را ایجاد نماید.
در برخی بیماران از تزریق آمپول کورتون به صورت زیر جلدی در ناحیه بالای نوک بینی برای کم کردن ضخامت پوست بینی استفاده می شود این تزریق توسط جراح بینی انجام شده و ممکن است نیاز به تکرار داشته باشد.

البته به دلیل اینکه امکان نازک شدن بیش از حد پوست به دنبال تزریق کورتون زیر جلدی وجود دارد باید تزریق محلول رقیق شده و به مقدار کم توسط جراح بینی ماهر انجام شود.

۴-نتیجه عمل بینی گوشتی

با استفاده از روش جراحی صحیح و تقویت کافی اسکلت غضروفی بینی در بسیاری از موارد می توان بهبود قابل توجهی در ظاهر افراد دارای بینی استخوانی یا گوشتی بوجود آورد.

باریک شدن بینی از روبرو، رفع قوز بینی، برطرف کردن افتادگی نوک بینی و شکل دار شدن و باریکی نوک بینی در بسیاری موارد قابل دستیابی است.

البته باید تاکید کنیم مسلما میزان باریک و شکیل شدن بینی های گوشتی به اندازه بینی های استخوانی نخواهد بود و صاحبان این بینی ها نباید انتظار بینی کوچک و فانتزی داشته باشند.

این مطلب را هم ببینید
آیا کم خونی در عمل بینی تاثیرگذار است؟

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد؟

۵-آیا بینی گوشتی برگشت پذیر است و آیا جراحی بینی های گوشتی مشکل تر است؟

مسلما اگر عمل بینی به روش صحیح و توسط بهترین جراح بینی گوشتی عمل شود هرگز به شکل قبلی خود بر نخواهد گشت و بهبود ظاهر آن دائمی خواهد بود.

به دلیل زیاد بودن ضخامت پوستی تورم این بینی ها بعد از عمل بیشتر بوده و مدت بیشتری طول خواهد کشید و برای مشاهده نتیجه نهایی باید ۱/۵ تا ۲ سال صبر کرد.

 

 هزینه جراحی بینی استخوانی، گوشتی ، هزینه عمل بینی با لیزر و عمل ترمیمی آمده ... دکتر حسین نژاد، متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی بینی در تهران.

عمل بینی گوشتی در تهران

 

افرادی که دارای بینی گوشتی هستند بعد از عمل جراحی نیاز به یک تا دوماهه استفاده از چسب بینی دارند و ممکن است یک یا چند بار احتیاج به تزریق آمپول کورتون داشته باشند.

دوره بهبود کامل تورم نیز در آنها طولانی تر از بینی های استخوانی است.

غیر از موارد ذکر شده سختی و درگیری بیشتری از بینی های استخوانی ندارد و افرادی که توسط دکترامید ابراهیمی تحت عمل قرار می گیرند ظرف حداکثر یک هفته می توانند کارهای روزمره و شغل خود را از سر بگیرند.

آیا بینی های گوشتی به حالت قبل از عمل باز می گردند؟

یکی از سوالاتی که دکتر امیرحسین محمدی مفرد اغلب مطرح می کند این است که آیا در جراحی بینی گوشتی بینی به حالت قبل از عمل باز می گردد یا خیر؟ باید جواب بدهم که اگر نتیجه ایده آل به دست آید بعد از شش ماه تغییر قابل توجهی در بینی ایجاد نمی شود و به همین شکل باقی می ماند.

 

برای مثال در این مورد می توان گفت که شبیه توپ فوتبال است، زمانی که توپ فوتبال خالی می شود، به دلیل ضخامت پوست اطراف آن، مدت زیادی طول می کشد تا تخلیه و چین و چروک کامل شود. همین اتفاق در بینی گوشتی می افتد زیرا پوست ضخیم است، کاهش اندازه بینی زمان زیادی می برد، بنابراین بیمار باید حداقل یک سال برای نتیجه نهایی صبر کند، اما معمولا بعد از شش ماه نتیجه پایدار است و انجام می شود. به حالت قبل برنگردد

سن مناسب برای انجام عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی جزء عمل های زیبایی است که سن افرادی که به آن مراجعه می کنند بسیار پایین است. به طور خلاصه می توان گفت بهترین سن برای انجام عمل بینی در دختران ۱۶ سال و در پسران ۱۷ سال می باشد.

معمولاٌ توصیه می‌شود که جراحی زیبایی مخصوصاً جراحی بینی گوشتی، در سنی انجام شود که صورت و اجزای آن به اندازه کافی رشد کرده‌اند طوری که بعد از عمل دیگر برگشتی اتفاق نیفتد. بنابراین اگر قصد جراحی بین دارید بهتر است حداقل تا سن بلوغ صبر کنید.

این مطلب را هم ببینید
آزمایشات قبل عمل بینی

پیشنهاد سن مناسب برای دختران معمولاً بعد از ۱۴ سالگی و برای پسران بعد از ۱۶ سالگی می‌باشد. هر چند پیشنهاد بهتر، بعد از ۱۸ سالگی می‌باشد چرا که اکثر افراد بعد از ۱۸ سالگی دیگر بلوغ را پشت سر گذاشته‌اند و تغییر محسوسی در چهره آن‌ها اتفاق نمی‌افتد.  بعد از ۶۰ سالگی، جراحی زیبایی بینی توصیه نمی‌شود چرا که از این سن به بعد، بافت استخوانی به شدت سفت و محکم است و انعطاف پذیر نمی‌باشد.

مراقبت های تکمیلی بعد از جراحی بینی گوشتی

نکات و مراقبت های بعد عمل بینی را جدی بگیرید.

  • با استفاده از دو بالشت در کناره های سر میتوانید سر خود را به صورت مستقیم و رو به بالا نگه دارید تا هنگام خواب با چرخیدن سر ضربه ای به بینی شما وارد نشود.
  • تا 3 الی 4 روز به توصیه جراح بینی گوشتی از کمپرس یخ بر روی چشمان خود استفاده کنید به نحوی که آسیب و فشاری به بینی وارد نشود تا کبودی و تورم ناشی از جراحی اطراف چشم ها برطرف گردد.
  • یکی از مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی در هنگام استحمام می باشد. توصیه میگردد قبل از انجام عمل جراحی استحمام کنید تا حداقل به مدت دو روز نیاز به حمام کردن نداشته باشید. چرا که بعد از جراحی گچ بر روی بینی شما قرار میگیرد و تا زمانی که جراح بینی به برداشت گچ اقدام نکند ، گچ بینی نباید خیس شود معمولا مدت 3 الی 7 روز بعد از جراحی بینی گوشتی زمان برداشتن گچ بینی میباشد که به صلاحدید جراح بینی متغیر است.
  • جهت برداشتن گچ بینی ، دکتر امیرحسین محمدی مفرد به شما توصیه خواهند کرد که قبل از مراجعه به مطب حمام کرده تا گچ بینی خیس شود و راحت تر از بینی جدا گردد.به علاوه این عمل موجب خارش و حساسیت نیز در فرد می شود . توصیه می شود گچ بینی در هفته اول خیس نشود و برای شستن و پاک کردن صورت از پنبه یا دستمال استفاده شود.

 

عمل بینی گوشتی به علت وجود پوست ضخیم در ناحیه غضروف های بینی، از عمل استخوانی سخت تر است. هزینه جراحی زیبایی بینی گوشتی در مرکز جراحی دکتر

جراحی بینی گوشتی در تهران | عمل بینی توسط متخصص بینی

 

مدت زمان چسب بینی گوشتی

معمولا مدت زمان چسب زدن بینی گوشتی بعد از عمل بیشتر از بینی استخوانی می باشد، چرا که با توجه به ویژگی هایی که این بینی دارد تورم در آن بیشتر می باشد، به همین علت جراح توصیه می کند مدت زمان بیشتری از چسب بینی استفاده شود.

به مدت 4 الی 6 هفته مراجعه به مطب و آموزش دیدن نحوه صحیح چسب زدن بینی باعث شکل گیری بهتر و استحکام بینی پس از جراحی می شود

مدت زمان چسب بینی گوشتی

معمولا مدت زمان چسب زدن بینی گوشتی بعد از عمل بیشتر از بینی استخوانی می باشد، چرا که با توجه به ویژگی هایی که این بینی دارد تورم در آن بیشتر می باشد، به همین علت جراح توصیه می کند مدت زمان بیشتری از چسب بینی استفاده شود.

این مطلب را هم ببینید
عمل بینی استخوانی و همه آنچه در مورد عمل بینی استخوانی می خواهید بدانید

به مدت 4 الی 6 هفته مراجعه به مطب و آموزش دیدن نحوه صحیح چسب زدن بینی باعث شکل گیری بهتر و استحکام بینی پس از جراحی می شود.

 

نحوه شستشوی سر بعد از عمل بینی گوشتی

شستشوی سر میتواند مشابه آنچه انجام شود كه در آرايشگاهها جهت شستشوی سر انجام می شود.

 

عمل بینی گوشتی مردانه

تمایل به زیبایی هم در خانمها و هم در آقایان وجود دارد چه بسا که امروزه درصد تقاضای عمل بینی گوشتی در مردان نیز به نسبت عمل بینی گوشتی در زنان افزایش چشمگیری یافته است.

ساختار بینی آقایان با بینی خانمها کاملا متفاوت است افراد تصوری که از بینی ایده ال یک آقا در جامعه ما دارند متفاوت با بینی ظریف یا عروسکی خانمهاست.

البته سلایق متفاوت است ولی تا حد امکان پیشنهاد یک جراح بینی جهت زیبا شدن چهره آقایان، بینی طبیعی و مردانه با رفع نواقص آن می باشد تا نسبت بینی با سایر اجزا چهره آقا هماهنگ و متناسب باشد و باعث جذابیت چهره فرد شود.

از جمله مشخصه هایی که بر نتیجه جراحی بینی آقایان تاثیر می گذارد پوست بینی و غضروف بینی میباشد. چرا که آقایان پوست بینی کلفت تری دارند و استخوان و غضروف های محکمتری دارند.

در بینی آقایان معمولا انحراف و شکستگی بینی بر اثر ضربه و یا ورزش های سنگین بیشتر دیده می شود که همراه با جراحی زیبایی بینی میتوان این نواقص از جمله انحراف و کجی بینی را رفع نمود.

 

عوارض عمل بینی گوشتی

یکی از متداول ترین سوالاتی که افراد دارای بینی گوشتی از جراح بینی می پرسند عوارض جراحی بینی گوشتی می باشد.

باید بگوییم که اگر جراحی بینی گوشتی توسط یک جراح بینی گوشتی خوب و مجرب انجام شود و بیمار مراقبت های بعد از عمل را رعایت کند هیچ عارضه ای در پی نخواهد داشت.

 

 

نمونه جراحی بینی گوشتی دکتر امیر حسین محمدی مفرد

 

آیا نتیجه جراحی بینی گوشتی برگشت می کند؟

آیا نتیجه جراحی بینی گوشتی برگشت می کند؟

 

برای دیدن نمونه جراحی بینی های بیشتر حتما به قسمت گالری سایت را سر بزنید و علاوه به ویدئو ها ، عکس های بیشتری را مشاهده کنید .

اگر سوالی بی پاسخ دارید قسمت سوالات متدوال و یا پرسش و پاسخ  را مطالعه کنید .

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ،  بهترین جراح بینی تهران می باشد ایشان : 

  • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی

همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان در تایم های مشخص شده دوشنبه، چهارشنبه 15 الی 18 بعدازظهر در این مطب زیبایی بهره مند شوید ، برای در یافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره tel:09215256755 تماس بگیرید .