عمل بینی گوشتی در تهران + فیلم جراحی بینی گوشتی + دکتر محمدی مفرد

عمل بینی گوشتی در تهران + فیلم جراحی بینی گوشتی + دکتر محمدی مفرد

4 مرداد 1401 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 7 دقیقه

زیبایی بیرونی چشم نواز ، ارزشی است که در کنار زیبایی درون به ما کمک می کند تا جهان پیرامون خود را زیباتر ببینیم. حس خوب زیبا بودن ، پرتویی است که انعکاس آن به خودمان باز می گردد. زندگی کردن لحظه ها ، با این زیبایی ، شیرین تر سپری می شود از اینروست که ما انسان ها زیبایی را دوست داریم و حتی از علم و تکنولوژی برای ارتقا دادن زیبایی های مان بهره برده ایم. مشاهده آمار مشتاقانی که با بهره بردن از مزایای جراحی بینی بعنوان یکی از پر طرفدارترین جراح های زیبایی ، در مسیر ارتقا زیبایی خود قدم برداشته اند ، موید این احساس زیبا دوستی است. سفیران خلق این زیبایی ، بهترین جراحان بینی هستند که با ترکیب علم و هنر ، نتیجه ای تحسین برانگیز را خلق نموده و لبخند رضایت بر روی لب های بیماران ، هدیه ماندگار آنهاست. با ما همراه باشید تا توضیحات کاملی را در خصوص عمل بینی گوشتی از زبان یکی از این سفیران برجسته زیبایی ، دکتر محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی گوشتی تهران بشنویم.

عمل بینی گوشتی - دکتر محمدی مفرد

ویژگی های بینی گوشتی

بینی گوشتی بر خلاف نامی که برای آن گزینش شده است ، در چارچوب خود ، ماهیچه یا گوشت چندانی ندارد. ویژگی های کلی این نوع بینی به شرح زیر می باشد :

 • پوست چرب و ضخیم
 • حفره های باز در بینی
 • نوک بینی پهن
 • ضخامت زیاد پره های بینی
 • پهنای زیاد بخش تحتانی بینی
 • بلند بودن ارتفاع تیغه بینی
 • ضعیف بودن غضروف بینی

تمام این ویژگی ها باعث می شود که بینی گوشتی شما بزرگ و پهن باشد و زیبایی های چهره در پشت ویژگی های ناخوشایند این اندام در صورت، پنهان شود و نتوانند خود را به خوبی نشان دهند. در بسیاری از افرادی که صاحب بینی گوشتی هستند و میخواهند عمل بینی گوشتی انجام دهند، پهنای استخوان پایه بینی در مقایسه با سطح نرمال، بیشتر است. البته تمام افردی که نوک بینی آنها پهن است در گروه افراد دارای بینی های گوشتی قرار نمی گیرند. در برخی افراد ، پهن بودن نوک بینی به دلیل پهن و قوی بودن غضروف اتفاق می افتد و این افراد بر خلاف بینی های گوشتی که پوست ضخیم ، یکی از ویژگی های آنها است، دارای پوست بینی نازکی می باشند. بنابراین می توان انتظار داشت که این افراد از نتیجه عمل جراحی بینی گوشتی بهتری برخوردار شوند.

فیلم عمل بینی گوشتی 

تکنیک های جراحی بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی تحت دو تکنیک اصلی باز و بسته قابل اجرا می باشد. هر یک از این دو تکنیک دارای ویژگی های منحصر به فرد خود بوده و جراح بینی با در نظر گرفتن شرایط بینی هر بیمار ، از تکنیک متناسب با آن بهره مند می شود.

 • رینوپلاستی بینی گوشتی به روش باز

زمانی که از تکنیک باز استفاده می شود ، جراح برش هایی را در داخل بینی ایجاد می کند. در کنار این برش های ریز داخلی ، در پایه جدا کننده دو سوراخ بینی نیز برشی ایجاد می شود. با استفاده از این تکنیک ، جراح به چارچوب استخوانی و غضروفی بینی بیمار دست پیدا می کند. این کار باعث می شود که بتوان به شکل بهتری بر روی چارچوب بینی مانور نمود. جراح ، پوست و بافت نرم بینی را کنار زده و به شکل دهی بینی گوشتی می پردازد. عمل بینی گوشتی به روش باز معمولاً بهترین تکنیک برای بیمارانی محسوب می شود که بینی آنها به شکل دهی و تغییر اندازه قابل ملاحظه ای نیاز دارد.

 • رینوپلاستی بینی گوشتی به روش بسته

جراحی بینی گوشتی به روش بسته تکنیک دیگری است که در فرایند عمل دماغ گوشتی مورد استفاده قرار می گیرد. این تکنیک ، دسترسی پزشک به چارچوب داخلی بینی را محدود کرده و بر خلاف روش باز که شامل یک برش خارجی و تعدادی برش داخلی است ، در روش بسته تنها از برش های داخلی برای ایجاد تغییرات در بینی استفاده می شود. این تکنیک علیرغم محدودیت های خود ، برای بیمارانی که بینی آنها به تغییرات جزئی نیاز دارد ، مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای عمل بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی نه فقط ارتقاء شکل ظاهری بینی ، بلکه مزایای دیگری را نیز به همراه دارد. این فرایند باعث بالا رفتن سطح اعتماد به نفس شده و زندگی شما را تغییر می دهد. تصمیم گیری برای جراحی دماغ گوشتی ، یک تصمیم فوق العاده برای بهره مند شدن از یک بینی زیبا در کنار مزایای زیر می باشد :

 • بهبود تنفس : برای آندسته از افرادی که از مشکلات تنفس از راه بینی مادرزادی رنج می برند ، عمل بینی گوشتی می تواند یک مشکل گشا محسوب شود.
 • بالا رفتن سطح اعتماد به نفس : فرایند عمل دماغ گوشتی ، با ارتقا دادن رضایت مندی از شکل ظاهری بینی ، اعتماد به نفس شما را بالا می برد.
 • مشکلات سینوس : اگر به دلیل مشکلات در ناحیه سینوس ، دچار گرفتگی مستمر بینی می شوید و در ناحیه بینی تان احساس فشار می کنید ، جراحی بینی گوشتی ، با درمان سینوس ها همزمان با جراحی زیبایی به رفع مشکل می پردازد.
 • خرخر کردن : خرخر کردن علاوه بر صدای ناخوشایند ، تاثیرات نامطلوبی بر روی کیفیت خواب شما دارد. جراحی زیبایی بینی گوشتی با رفع این مشکل ، کیفیت خواب شما را بهبود بخشیده و سطح سلامت شما را افزایش می دهد.

عمل بینی گوشتی - دکتر محمدی مفرد

چگونه برای عمل بینی گوشتی آماده شویم ؟

در دو هفته منتهی به روز جراحی بینی گوشتی ، ماموریت شما برای آماده شدن برای فرایند جراحی آغاز می شود. در طول این دو هفته باید اقدامات زیر را انجام دهید :

 • مصرف داروهای ضد التهاب را متوقف کنید.
 • مکمل های ویتامین جز ویتامین C مصرف نکنید. ویتامین C به بهبود بدن کمک می کند.
 • سیگار کشیدن و مصرف الکل را به دلیل تاثیر آنها بر روی فرایند بهبود و به تعویق انداختن آن ، ترک کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کرده یا از کرم ضد آفتاب SPF30 یا بالاتر استفاده کنید.
 • جراح آنتی بیوتیک هایی را تجویز می کند که مصرف آن می تواند به کاهش درد و تورم کمک کند.
 • مصرف روزانه مولتی ویتامین بلامانع بوده و خطری را در دوره ریکاوری عمل بینی گوشتی بوجود نمی آورد.

24 ساعت قبل از جراحی بینی گوشتی

 1. شما احتمالاً اضطراب دارید که کاملاً طبیعی است. خوب استراحت کنید.
 2. با یکی از دوستان و نزدیکان ، هماهنگی های لازم جهت بر عهده گرفتن مسئولیت رانندگی و باز گرداندن شما به منزل بعد از تکمیل فرایند را انجام دهید.
 3. از ساعت 12 نیمه شب ، چیزی نخورید و ننوشید.
 4. اگر خوردن دارویی الزامی است ، آن را با اندکی آب میل کنید.
 5. در صبح روز عمل زیبایی بینی گوشتی ، دندان ها را مسواک بزنید ولی مراقب باشید آبی قورت ندهید.

عمل بینی گوشتی با لیزر

امروزه تبلیغات بسیاری در خصوص جراحی دماغ گوشتی با لیزر در رسانه های اجتماعی مشاهده می کنیم و با توجه به اینکه جراحی دماغ بعنوان یکی از پر طرفدار ترین جراحی های زیبایی ، طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کرده است ، برخی سودجویان از این شرایط به عنوان فرصتی برای منافع سود جویانه خود استفاده کرده و متاسفانه برخی هموطنان نا آگاه را به دام انداخته و با مشکلاتی روبرو می کنند. دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، به بیانی شفاف بیان می کند که چیزی تحت عنوان عمل بینی گوشتی با لیزر وجود نداشته و جز مشتی تبلیغات کذب ، چیز دیگری نیست. البته این پزشک متعهد و با تجربه ، در ادامه بیانات خود شرح می دهد که تکنولوژی لیزر در عصر حاضر پیشرفت های بسیاری به دست آورده و برخی جراحان از آن برای ایجاد برش های مورد نیاز در طول جراحی و تبدیل کردن فرایند به یک پروسیجر کمتر تهاجمی ، بهره می برند.

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی تهران ، مهم ترین تصمیم در زمان قدم گذاشتن در فرایند عمل است. بسیاری از جراحان ، فرایند رینوپلاستی را یک نظام پیچیده در جراحی های زیبایی می دانند و یافتن بهترین دکتر جراحی بینی برای کسب بهترین نتیجه ، الزامی می باشد.

زمانی که در گوگل در مرحله اول اقدام برای یافتن بهترین جراح بینی سرچ می کنید ، نام برخی جراحان به نام را مشاهده خواهید کرد. البته این کل ماموریت شما نیست و دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی گوشتی تهران ، مد نظر قرار دادن نکات کلیدی در این فرایند را توصیه می کند. دکتر عمل بینی گوشتی شما بهتر است دارای بورد تخصصی جراحی بوده و در زمینه فرایند این جراحی ، صاحب تخصص باشد. مشاهده گالری عکس های قبل و بعد از عمل دماغ گوشتی سایر بیماران دارای بینی گوشتی که به دست پزشک بالقوه شما جراحی شده اند ، راهکار دیگری برای انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی محسوب می شود. با مشاهده این عکس ها می توانید سبک کار و کیفیت نتیجه به دست آمده از جراحی به دست این جراح را مورد ارزیابی قرار دهید.

جراحی بینی گوشتی یک فرایند پیچیده است و کسب نتایج خوب از فرایند ، مستلزم سپردن آن به دست یک جراح با تجربه و صاحب مهارت است.

حتماً سعی کنید پزشک جراحی را انتخاب کنید که اهداف ، انتظارات و خواسته های شما از نتیجه جراحی دماغ گوشتی تان را درک کرده و بتوانید یک ارتباط مبتنی بر اعتماد را با او شکل دهید.

مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی

 1. بعد از جراحی بینی گوشتی بهتر است استراحت کنید و در زمان استراحت با قرار دادن چند بالش ، سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید.
 2. قرار دادن کمپرس سرد بر روی گونه ها و چشم ها در طول 48 ساعت اول بعد از عمل می تواند به کاهش تورم وکبودی کمک قابل ملاحظه ای نماید. در زیر بینی شما گاز استریل های کوچک در ابعاد 2×2 قرار داده می شود که خونابه ترشح شده بعد از عمل را به خود جذب می کند. مراقب باشید این گاز استریل ، فشاری به بینی شما وارد نکند. افزایش تورم و کبودی در طول 48 تا 72 ساعت اول بعد از عمل ، قابل انتظار است. این نباید برای شما نگران کننده باشد.
 3. با توجه به اینکه بعد از عمل بینی گوشتی احساس گرفتگی در بینی خود خواهید داشت ، معمولاً تنفس از راه دهان انجام می شود. می توانید با استفاده از یک رطوبت ساز در اتاق در طول شب ، از خشک شدن دهان جلوگیری کرده و تنفس راحت تری داشته باشید.
 4. سوراخ های بینی و بخیه ها را با استفاده از لایه نازکی از پماد آنتی بیوتیک ، سه بار در روز ، مرطوب نگه دارید. اگر پوسته های زیادی در اطراف بینی مشاهده کردید ، می توانید آنها را با استفاده از پر اکسید هیدروژن و پنبه آغشته با آب به آرامی تمیز کنید. اصلا سعی نکنید آنها را با دست از روی بخیه ها جدا کنید.
 5. یک رژیم غذایی سبک در روز جراحی زیبایی بینی گوشتی ، بهترین گزینه پیشنهادی است. قبل از مصرف داروی مسکن ، باید اندکی غذا در معده باشد. اگر درد ندارید ، نیازی به مصرف داروهای مسکن نخواهد بود.

گچ بینی بعد از عمل جراحی بینی گوشتی

گچ بینی که تحت عنوان اسپلینت بینی نیز خوانده می شود ، متریالی است که جراح بعد از تکمیل فرایند ، بر روی بینی خود قرار می دهد. هدف از به کار گیری این اسپلینت ، کمک به بینی برای سازگار شدن با چارچوب جدید خود می باشد. بعلاوه ، گچ بینی به مانند محافظی عمل می کند که از بینی در طول دوره بهبود اولیه در برابر آسیب ها و ضربات احتمالی محافظت می کند. جراح بینی به شما توصیه می کند که در طول تقریباً دوره یک هفته ای بعد از عمل بینی گوشتی ، از خیس شدن اسپلینت خودداری کنید. بعد از سپر شدن این دوره یک هفته ای ، گچ بینی به دست پزشک برداشته می شود و دوره مراقبت های بعد از برداشته شدن اسپلینت و شستشوی داخل بینی آغاز می گردد.