جراحی کوچک کردن لاله و اصلاح فرم گوش

8 خرداد 1400 مقالات
زمان مطالعه : 3 دقیقه

جراحی کوچک کردن لاله اصلاح گوش،اگر گوش خیلی بزرگ و بیرون زده باشد ، می توان برش را در لبه پایین آن ایجاد کرد و سپس برای تغییر شکل ، دوباره به هم دوخت. این کار را مبینیی توانید در حین  جراحی های دیگر  صورت  نیز  انجام دهید.

 

جراحی کوچک کردن لاله اصلاح گوش

جراحی کوچک کردن لاله اصلاح گوش

نحوه انجام این جراحی

این روش به راحتی و تحت بی حسی موضعی قابل انجام است. اما هنگامی که در ترکیب با سایر روشها ، که در کلینیک ما معمول است انجام شود ، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.
طراحی برش بر روی گوش با استفاده از جوهر آبی انجام می شود.

کاهش اندازه لاله گوش

بی حسی موضعی انجام می شود.
عمل برداشتن انجام می شود و پس از آن زخم در لایه ها بسته می شود.
هیچ پانسمانی  لازم نیست. در صورت استفاده از بخیه های غیر قابل جذب آنها باید پس از 6 روز کشیده شوند.

 

ترمیم و باز سازی لاله گوش آسیب دیده

بازسازی جراحی ، که می تواند در هر جایی از 15 دقیقه تا یک ساعت انجام شود ، تحت بی حسی موضعی انجام می شود. دکتر محمدی مفرد توضیح می دهد: ،” لایه داخلی سوراخ گوش طی جراحی برداشته می شود و لبه ها با بخیه ها باز می شوند. ” “قرار دادن و طراحی بخیه باعث می شود طول گوش  کوتاه شود.”

در این مدت ، جراح باید مهارت های طراحی خود را به منظور شکل دادن مجدد لوب ، مورد استفاده قرار دهد ، “به طور اساسی ، برای اینکه بتوانید یک سوراخ ببندید ، باید لبه های پوست را تازه کنید تا دوباره به هم بچسبند.” اگر گوش گوش به طور قابل توجهی کشیده شده باشد ، جراح باید کمی خلاق باشد تا بتواند راهی برای چسباندن لبه های بریده شده به یکدیگر بسازد ، به گونه ای که به نظر برسد گوش طبیعی است. ”

حدود یک هفته پس از انجام عمل ، بخیه ها از لوب ها کشیده می شوند

که ممکن است بافت آن دارای کبودی و قرمزی اندک باشد ،

اما این طبیعی است. وی گفت: “درد در این جراحی ، بسیار کم است.

گوش شما کمی زخم خواهد بود ، اما  داروهای مسکن لازم نیست.

آَشنایی با آناتومی گوش

همانطور که در رشته تجربی خوانده ایم گوش انسان از سه قسمت خارجی، میانی و داخلی تشکیل شده‌است. امواج حرکت یصوت در گوش به امواج الکتریکی تبدیل و به مغز فرستاده می‌شوند. گوش انسان قادر است بین ۲۰ تا ۲۰۰۰۰ هرتز را درک کند.

گوش خارجی، گرفتن امواج

گوش بیرونی یا خارجی را که دیگران آن را می‌بینند لاله گوش می‌گویند. مهمترین کار گوش بیرونی گرفتن صداها است. وقتیکه صدا ایجاد می‌شود، امواج صوتی تولید و در هوا منتشر می‌شوند؛ بعد از اینکه امواج وارد گوش بیرونی شدند از طریق سوراخ گوش وارد گوش می‌شوند و راهی گوش میانی می‌گردند. یکی از وظایف گوش بیرونی حفظ گوش از طریق جرم گوش می‌باشد؛ این جرم مخصوص، گوش را از پوست اطراف سوراخ گوش در مقابل عفونتها محافظت می‌کند. گوشها ماده‌ای شبیه موم ترشح می‌کنند تا از داخل گوش محافظت نمایند.

اگر ترشح موم خیلی زیاد باشد، سفت می‌شود و ممکن است گوش را به درد بیاورد واگر خودتان بخواهید موم سفت شده را از گوش خارج کنید به گوشتان آسیب خواهد رساند و توصیه میشود این کار را نکنید . مجرای گوش خارجی، لوله ایست به طول ۲ یا ۳ سانتیمتر که در حدود یک سانتیمتر مکعب حجم داردو به پردهٔ صماخ ختم می‌شود. ارتعاشات صوتی تا قسمت انتهایی این لوله به وسیلهٔ هوا منتقل می‌شود و پس از آن به وسیلهٔ محیط‌های جامد یا مایع به گوش میانی انتقال می‌یابد. بعضی وقت‌ها انسان به چشم نیاز دارد.

 

"<yoastmark

 

گوش میانی: ارتعاشات مفید

مهم‌ترین فعالیت گوش میانی دریافت کردن امواج صوتی میباشد که گوش خارجی می گیرد و آن‌ها‌را به لرزش تبدیل می‌نماید و به گوش درونی می‌فرستد و این کار را با به کارگیری از پرده گوش که گوش بیرونی را از گوش میانی جدا می‌نماید انجام میدهد. سه استخوان ریز و ظریف موجود در گوش را استخوانچه می‌نامند.

 پرده گوش قسمتی از پوست نازکی میباشد که مثل طبل محکم گسترده گردیده است و به او‌لین استخوانچه چسبیده میباشد این استخوان کوچک استخوان چکشی (مالئوس) نامیده می‌گردد. استخوان چکشی به استخوان کوچک دیگری چسبیده میباشد که به آن استخوان سندانی گفته می شود؛ استخوان سندانی به کوچکترین استخوان در بدن متصل میباشد که به آن رکابی میگویند.

گوش داخلی: شروع تحریکات عصبی

بعداز اینکه امواج صوتی در گوش میانی به ارتعاش تبدیل گردیده ارتعاشات وارد گوش میانی میشوند. ارتعاشات داخل حلزون شنوایی میروند، حلزون شنوایی یک لوله کوچک و حلقه‌ای در گوش داخلی و جزء لابیرنت غشایی میباشد؛ حلزون شنوایی مملو از مایع میباشد و روی آن را هزاران تار از موهای باریکی پوشانده میباشد.
وقتی ارتعاشات صوتی به مایع داخل حلزون شنوایی واکنش می‌نمایند، مایع داخل حلزون شروع به لرزیدن می‌نماید. انواع مختلف صداها نمونه‌های مختلفی از ارتعاشات می‌سازد؛ ارتعاش سبب جنبش موهای ریز سلولهای شنوایی می‌گردد و هر چه ارتعاش بیشتر باشد موهای سلول حلزون بیشتر تکان خواهد کرد.