استحمام بعد از عمل جراحی بینی
استحمام بعد از عمل جراحی بینی

استحمام بعد از عمل جراحی بینی

2 خرداد 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 4 دقیقه

استحمام بعد از عمل جراحی بینی

استحمام بعد از عمل جراحی بینی

استحمام بعد از عمل جراحی بینی

در هفته اول بعد جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) به علت گچ و چسب و پانسمان به هیچ وجه نباید پانسمان خیس شود چون چسبها بالا می آیند و ارزش خود را از دست می دهند، لذا در هفته اول پس از عمل بینی از دوش تلفنی و وان برای شستن از گردن به پایین استفاده می شود ، اگر نمی دانید که مدت زمان جراحی بینی چقدر است ؟  روی لینک کلیک کنید .

قبل از مراجعه به پزشک در پایان هفته اول به منظور خروج پانسمان و چسب زدن باید بیمار حمام برود و کاملاً صورت و سر را با شامپو بشوید و حتی روی چسبها آب بریزد تا آماده برداشتن در مطب توسط پزشک شود.

بعد از نحوه چسب زدن بینی توسط پزشک، بیمار میتواند به طور معمول حمام کند. منتها بعد از حمام وخیس خوردن چسبها آنها را به آهستگی خارج کند ومجدداً طبق دستورالعمل ارائه شده چسب بزند. تاکید میکنم چسب زدن دقیق هفته ای دو بار در مطب توسط پزشک تا دو ماه ضروری است.

نحوه صحیح حمام رفتن بعد از جراحی بینی

از سری سوالات متداول بعد از جراحی بینی این است که چگونه باید حمام کرد تا آسیبی به بینی و پانسمان آن وارد نگردد؟

این مطلب را هم ببینید
نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

برای پاسخ به این سوا حتما نکات ذکر شده در پایین عکس را مطالعه کرده تا شما باید دقت کنید که اگر بینی شما با آب دخالت و یا تماس داشته باشد ، ممکن ز بینی دچار خارش و حتی ممکن است  استقامت خود را از دست بدهد و از بینی خارج شود .

 

برای شروع حمام گرفتن به نکات زیر توجه کنید:

 • در ابتدای استحمام در نظر داشته باشید که شما پس از عمل برای تسکین درد از مسکن های زیادی استفاده نموده اید و این موضع باعث خواب آلودگی در شما می شود پس مراقب باشد زمین نخورید و به بینی خود ضربه وارد نکنید.
 • از آب ولرم با درجه حرارت پایین استفاده کنید تا دچار سرگیجه نشوید .
 • حتی الامکان از خم کردن سر خود به سمت پایین چلوگیری کنید .
 • اما بهترین کار این است که قبل از عمل حمام کرده تا بعد از انجام جراحی بینی تا چند روزی به حمام نروید و از مشکلات احتمالی جلوگیری شود.
 • اما در صورت نیاز به حمام بعد از عمل در نظر داشته باشید که حتماً دو روز گذشته باشد سپس برای شستشوی موهای خود از شخص دیگری بخواهید به کمک شما بیاید و شما خودتان بعد از نشستن بر روی یک صندلی، سر خود را بالا و عقب خم کرده تا موهای شما را بشویند و باز هم به دمای آب توجه داشته باشید اما با این وجود از تماس مستقیم سر خود با آب تا آنجا که می توانید جلوگیری کنید و برای شستشوی بدن خود اگر امکان داشت از وان بهره ببرید و یا از دوش هایی که به صورت متحرک و تلفنی هستند استفاده کنید.
 • اما بهتر است شب قبل از برداشتن آتل اسپلینت به حمام بروید و اجازه دهید تا آب به آتل برسد و شل گردد اما به هیچ عنوان به آن دست نزنید تا روز بعد که به پزشک جراح خود مراجعه کردید برای برداشتن آتل بینی شما اقدام کند.
 • بعد از برداشتن آتل و طی مدت زمانی که چسب بر روی بینی شما قرار دارد به راحتی می توانید حمام کنید اما اگر چسب بینی شما خیس و نمناک شد سریعاً بعد از حمام از سشوار استفاده کنید و با باد درجه خنک آن چسب را خشک کنید.
 • اما در صورتی که چسب بینی خیس شود می توانید در حمام آن را به طور کامل بردارید و بینی را صابون شستشو دهید تا چربی از سطح پوست زدوده شود و بعد از آن که از حمام خارج شدید بلافاصله بینی را چسب بزنید و یا به پزشک خود مراجعه کنید تا بینی را شما چسب بزند
 • یک هفته بعد از روز جراحی، و بعد از برداشتن آتل و کشبدن بخیه های بینی شما می توانید ظاهر کلی بینی خود را مشاهده کنید اما این نکته را فراموش نکنید که نتیجه مطلوب بعد از مدت زمان طولانی برای شما حاصل می شود.
این مطلب را هم ببینید
نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل زیبایی بینی

مقالات مرتبط بعد از عمل بینی که توصیه به خواندن این مطالب میکینم .

 1. مراقبت های بعد عمل بینی
 2. نحوه چسب زدن بینی 

 

شما میتوانید برای دیدن نمونه کار های بیشتر  به بخش گالری در سایت مراجعه کنید و یا روی لینک کلیک کنید . 

 

نمونه کار بینی دکتر امیرحسین محمدی مفرد

نمونه کار بینی دکتر امیرحسین محمدی مفرد

 

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ،  بهترین جراح بینی در تهران می باشد ایشان : 

 • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
 • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
 • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی

همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان در تایم های مشخص شده شنبه، دوشنبه، چهارشنبه 15 الی 18 بعدازظهر در این کلینیک زیبایی بهره مند شوید ، برای در یافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره tel:09215256755 تماس بگیرید و یا فرم زیر را پر کنید . 

دریافت نوبت

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
زمان ترجیحی*