بینی فانتزی و نیمه فانتزی چه تفاوت هایی دارد

بینی فانتزی و نیمه فانتزی چه تفاوت هایی دارد

5 آبان 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 3 دقیقه

بینی فانتزی و نیمه فانتزی چه تفاوت هایی دارد

تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی ، اگر در جستجوی پزشک مجرب برای عمل بینی خود هستید، حتما به اصطلاح عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی برخورد کرده اید. اما آیا واقعا تفاوتی بین جراحی زیبایی بینی طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی وجود دارد؟ کدام یک از این نوع عمل های بینی برای چهره شما مناسب تر هستند؟

در مقاله انواع مدل های بینی برای عمل جراحی در مورد این سوالات صحبت کرده ایم ، در این مطلب به سراغ جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی میرویم و مقایسه ای بین عمل بینی طبیعی و نیمه فانتزی انجام میدهیم.

 

بینی فانتزی و نیمه فانتزی چه تفاوت هایی دارد

بینی فانتزی و نیمه فانتزی چه تفاوت هایی دارد

عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی چیست؟

در مقاله انواع مدل های بینی گفته ایم که سه مدل عمل بینی وجود دارد: طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی. متقاضی عمل بینی طبیعی در تهران اکثرا آقایان و مردان هستند و این عمل صرفا قوس روی انحراف بینی برداشته میشود تا بینی علاوه بر طبیعی بودن، زیبا به نظر برسد. در عمل بینی فانتزی که اواخر در میان بانوان پرطرفدار بوده است، زاویه لب بالا تا بینی فرد به 105 درجه میرسد و این اصطلاحا عمل بینی عروسکی نامیده میشود.

جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی، چیزی بین این دو است، به این معنی که نه بینی شما بسیار طبیعی به نظر میرسد و نه به شکل فانتزی، مصنوعی سربالا و عروسکی میشود. تمام مدل های بینی بسته به چهره فرد باید انتخاب گردد و اصولا مگر در برخی نکات جرئی ارجحیتی بر هم ندارند. نوع مدل بینی عمل شده شما، بستگی کاملی به جلسه مشاوره و آنالیز کلی چهره شما دارد ، شما میتوانید برای دریافت مشاوره رایگان به شماره ذکر شده در پایین مقاله مراجعه کنید .

بهترین جراح بینی فانتزی و نیمه فانتزی در تهران

برای انتخاب بهترین جراح بینی در تهران  باید نکات زیر را حتما مدنظر داشت:

 • بررسی نمونه کار های پزشک مد نظر: برای مشاهده تصاویر قبل و بعد عمل بینی نیمه فانتزی در کلینیک دکتر امیرحسین محمدی مفرد صفحه گالری تصاویر را لمس کنید.
 • پزشک باتجربه، دارای مهارت بالا و دارای سابقه جراحی های متعدد باشد
 • پزشک رضایت و سلامتی کامل بیمار را اولویت به مادیات دهد.
 • اگر زیباجو مشکل تنفسی دارد، حتما در کنار عمل زیبایی بینی، عمل سپتوپلاستی را انجام دهد.

 

بینی فانتزی و نیمه فانتزی چه تفاوت هایی دارد

بینی فانتزی و نیمه فانتزی چه تفاوت هایی دارد

بینی طبیعی بهتره یا فانتزی و نیمه فانتزی ؟

با توجه به نکاتی که ذکر میکنیم و مدل چهره شما، شما میتوانید تصمیم بگیرید کدام یک از این مدل ها برای بینی شما مناسب تر است:

 1. در عمل بینی طبیعی زاویه لب بالای زیباجو و نوک بینی به حالت 90 درجه حفظ میشود ولی در جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی، این زاویه تا 100 درجه برده میشود.
 2. قسمت میانی بینی در عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی قوس بیشتری نسبت به عمل بینی طبیعی دارد.
 3. در عمل بینی نیمه فانتزی به علت اینکه بینی اصطلاحا سربالا میشود، سوراخ های تنفسی بینی کمی جمع میشوند و اگر پزشک مجرب نباشد، ممکن است بعدا در نفس کشیدن به مشکل بخورید. این مشکل در عمل بینی فانتزی بشتر دیده می شود.
 4. برای بینی های گوشتی ( عمل بینی گوشتی در تهران )  که دارای پوست ضخیم تر و غدد چربی بیشتری هستند، عمل بینی طبیعی توصیه میشود. عمل بینی فانتزی و  نیمه فانتزی بیشتر برای خانم ها و بخصوص زیباجویانی که دارای بینی استخوانی هستند توصیه میگردد. عمل بینی استخوانی به صورت فانتزی می تواند نتیجه مطلوبی داشته باشد.
 5. در کل برای افرادی که از قوس زیاد بینی فانتزی خوششان نمی آید و از عمل بینی طبیعی نیز رضایت ندارند، میتوانند از عمل بینی نیمه فانتزی برای فرم دهی به بینی خودشان استفاده کنند.

توصیه خواندن : مراقبت های بعد عمل بینی

 

مزایا عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی

 • این مدل نسبت به بینی طبیعی، ظرافت و زیبایی بیشتری دارد. (البته این مورد نیز باز هم به نظر پزشک نیازمند است.)
 • بینی نیمه فانتزی ظاهر مصنوعی عمل بینی عروسکی را ندارد.
 • نوک بینی در عمل نیمه فانتزی زیاد سربالا نمیشود و تقریبا حالت طبیعی دارد. در عمل بینی فانتزی نوک بینی سربالاتر می رود.
 • قوس بالای بینی در این عمل زیاد نیست و بینی حالت غیرطبیعی پیدا نمیکند.
 • برای بینی های استخوانی و دارای انحراف ایده آل است.