آموزش صحیح ماساژ بینی بعد عمل

5 مهر 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 4 دقیقه

آموزش صحیح ماساژ بینی بعد عمل

جراحی‌های زیبایی تعداد بسیار زیادی از جراحی‌ها را در دنیا به خود اختصاص می‌دهند. در این میان، جراحی بینی همواره در رتبه‌های بالای این عمل‌ها قرار می‌گیرد. جراحی بینی یک عمل ظریف و حساس است و به مراقبت‌های دقیقی پس از جراحی نیاز دارد. یکی از این مراقبت‌ها ماساژ بینی بعد از عمل زیبایی است. در این مقاله، فواید و نحوه انجام این ماساژ را توضیح می‌دهیم.

 

آموزش صحیح ماساژ بینی بعد عمل

آموزش صحیح ماساژ بینی بعد عمل

 

چه زمانی به ماساژ بینی بعد از عمل زیبایی نیاز داریم؟

در اغلب موارد، استخوان‌های بینی به‌کمک یک محافظ مخصوص، که بیرون یا درون بینی قرار داده می‌شود، به‌تدریج به جای مناسب خود بازمی‌گردند. اما در بعضی موارد مانند ناهنجاری‌های بزرگ یا بینی کج، جراح برای انجام عمل زیبایی باید استخوان بینی را بشکند تا شکل بینی را عوض کند. در چنین شرایطی جراح از شما خواهد خواست که برای شکل‌دهی بهتر به بینی، آن را ماساژ دهید.

یکی دیگر از دلایل این ماساژ، جلوگیری از ایجاد بافت جدید در محل زخم‌های جراحی است. هر جراحی با برش‌هایی روی پوست همراه است. بافت جدید تولیدشده ممکن است شکل بینی را زشت کند و اثر جراحی را نشان بدهد. در مواردی، این بافت جدید حتی باعث اشکال در تنفس می‌شود.

فواید ماساژ بینی بعد از عمل زیبایی بینی

مهم‌ترین فایده ماساژ بینی پس از عمل زیبایی بینی ، بهبود سریع‌تر بینی و شکل‌دهی بهتر به آن است. در واقع، بیمار با انجام این ماساژ در تعیین شکل دلخواه بینی مشارکت می‌کند و نتیجه بهتری از عمل جراحی زیبایی حاصل می‌شود.

ماساژ بینی بعد از جراحی بینی چه نتیجه ای در بر دارد؟

در بین سوالاتی که در خصوص جراحی بینی پرسیده می شود ماساژ بینی بعد از جراحی بینی جزء پرتکرارترین هاست. درواقع افراد در مواردی می پرسند که ماساژ بینی بعد از جراحی بینی چقدر تاثیر دارد؟.

در این زمینه باید بگوییم که پزشکان توصیه می کنند که به نحوی خاص به ماساژ بینی بپردازید.

ماساژ باید بدین نحو باشد که به طور دورانی حرکاتی را به آرامی در اطراف بینی انجام دهید.

البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که این حرکات باید به ارامی و اهسته باشد تا کمترین فشاری به استخوان بینی وارد نشود.

ماساژ بینی بعد از جراحی بینی موجب می شود که کبودی و تورم روی بینی کاهش داشته باشند.

 

آموزش صحیح ماساژ بینی بعد عمل

آموزش صحیح ماساژ بینی بعد عمل

 

چگونه ماساژ بینی را انجام دهیم؟

ما در اینجا روش کلی و استاندارد این کار را معرفی می‌کنیم. لازم است هر شخص پیش از انجام این ماساژ، راهنمایی‌ها و دستورات لازم را از جراح بینی  دریافت و آنها را به‌دقت اجرا کند.

ماساژ بینی با پهنای انگشت شست انجام می‌شود. هدف از این ماساژ وارد آوردن اندکی فشار به استخوان‌های بینی برای جا افتادن بهتر آنها است. پس این ماساژ باید در یک‌سوم بالایی بینی، که استخوان‌ها قرار دارند، انجام شود. برای شروع باید پهنای شست را در دو طرف بینی قرار دهید و اندکی فشار وارد کنید. این فشار باید بین ۱۰ ثانیه تا ۱ دقیقه حفظ شود.

احساس درد در این ماساژ طبیعی است و نشان می‌دهد شما کارتان را درست انجام می‌دهید. ممکن است جراح از شما بخواهد فقط یک طرف بینی را فشار دهید. این موضوع به شرایط بینی و جراحی شما بستگی دارد. این عمل باید بین ۲۰ تا ۴۰ بار در روز، بعد از برداشتن محافظ‌های بینی و به‌مدت ۶ تا ۸ هفته انجام شود. جراح روند انجام درست ماساژ را در هفته‌های بعد از عمل بررسی می‌کند تا از نتیجه موردنظر مطمئن شود.

درصورتی‌که هدف از انجام ماساژ، پیشگیری از ایجاد بافت اضافی روی زخم باشد، همین روش با اندکی تغییر انجام می‌شود. در این حالت باید از انگشت شست و اشاره استفاده کرد. بعد از بهبود زخم‌های جراحی، یک طرف بینی را با پهنای شست و طرف دیگر را با انگشت اشاره بگیرید (مانند حالت فین‌کردن)؛ سپس اندکی فشار بدهید و چند ثانیه نگه دارید؛ آنگاه انگشتان را به‌آرامی روی بینی بکشید تا به مرکز بینی برسید؛ دوباره به‌آرامی فشار دهید. بازهم پایین‌تر بیایید تا به انتهای بینی برسید. آنگاه دو لبه بینی را به‌آرامی هم بچسبانید.

توصیه خواندن : آیا کشیدن تامپون بینی درد دارد ؟

 

نتیجه گیری

در انتها امیدواریم که تمامی اطلاعات ارائه شده بتواند تا حد زیادی بر روند جراحی و اتخاذ بهترین تصمیم از سوی شما تاثیر گذار باشد.

اخرین توصیه این است که برای انجام جراحی بینی حتما از بهترین و معتبرترین پزشکانی که در این زمینه تخصص دارند کمک بگیرید.

 

نمونه کار از دکتر امیر حسین محمدی مفرد

 

 

 برای دیدن نمونه کار های بیشتر  به بخش گالری در سایت مراجعه کنید و یا روی لینک کلیک کنید . 

 

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ،  بهترین جراح بینی در تهران می باشد ایشان : 

  • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی

همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان در تایم های مشخص شده دوشنبه، چهارشنبه 15 الی 18 بعدازظهر در این کلینیک زیبایی بهره مند شوید ، برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره tel:09215256755 تماس بگیرید و یا فرم زیر را پر کنید . 

دریافت نوبت

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
زمان ترجیحی*