نوع پوست در عمل بینی چه تاثیری دارد؟
نوع پوست در عمل بینی چه تاثیری دارد؟

نوع پوست در عمل بینی چه تاثیری دارد؟

21 تیر 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 5 دقیقه
نوع پوست در عمل بینی چه تاثیری دارد؟

نوع پوست در عمل بینی چه تاثیری دارد؟

 

انواع بینی برای عمل زیبایی بینی 

در حالت کلی دو نوع بینی استخوانی و بینی گوشتی وجود دارد که لازم است جراحی بینی با توجه به آن انجام گیرد. عامل تعیین کننده تفاوت بین بینی استخوانی و بینی گوشتی، ضخامت پوست است. بینی های استخوانی پوستی نازک با ضخامت متوسط ​​دارند اما بینی گوشتی دارای پوست ضخیم است.

به دلیل نازک بودن پوست بینی های استخوانی، جزئیات ساختار آنها به وضوح قابل تشخیص است. این بینی ها به طور کلی غضروف های قوی تری دارند و همین امر باعث می شود پس از رینوپلاستی نوک بینی از استحکام بیشتری برخوردار باشد و احتمال کمتری برای افتادگی داشته باشد.

از طرف دیگر در بینی های گوشتی جزئیات ساختار استخوانی و غضروف آنها به دلیل پوست ضخیم شان مشخص نمی شود. علاوه بر این، این بینی ها دارای بافت های غضروفی ضعیف تر و نازک تر هستند.

با این وجود، بعضی اوقات، قاعده کلی فوق صحیح نیست به عنوان مثال ممکن است بینی استخوانی دارای پوست ضخیم باشد و بینی گوشتی ممکن است پوستی نازک با غضروف های قوی داشته باشد.

نوع پوست در عمل بینی چه تاثیری دارد؟

نوع پوست در عمل بینی چه تاثیری دارد؟

نوع پوست در عمل بینی چه تاثیری دارد؟

از تکنیک های مختلفی برای انجام جراحی بینی در بینی های گوشتی و بینی های استخوانی استفاده می شود. یک مشکل در جراحی بینی گوشتی، تغییر دادن شکل نوک بینی است. در جراحی بینی گوشتی، با تصحیح کناره های بینی و تغییر شکل نوک بینی، نتیجه خوبی حاصل می شود.

اما به دلیل امکان تغییر ظاهر قسمت های پایین بینی های گوشتی پس از جراحی بینی که نتیجه غضروف های ضعیف و پوست سنگین آنها است، امروزه از تکنیک های جدیدی برای ایجاد تکیه گاه در نوک بینی و جلوگیری از افتادن آن استفاده می شود.

در بینی های استخوانی، ایجاد تغییرات کوچک در ساختار بینی نتایج قابل توجهی به همراه خواهد داشت. برخلاف بینی گوشتی، بینی های استخوانی چربی زیادی در زیر پوست شان ندارند. همچنین تورم بعد از عمل جراحی در بینی های گوشتی شدیدتر از بینی های استخوانی خواهد بود.

در مواردی که بینی تان استخوانی است، جراح باید عمل خود را با نهایت ظرافت انجام دهد تا در نتیجه نهایی عدم تقارن وجود نداشته باشد، بنابراین انتخاب یک جراح بینی باتجربه و ماهر مهمترین گام برای رسیدن به نتیجه مطلوب در جراحی بینی استخوانی یا جراحی بینی گوشتی خواهد بود.

استایل های عمل بینی ایرانی

حتما تاکنون شنیده اید که بیماران اسم از سبک های متفاوتی برای عمل بینی بر زبان می آورند. برخی از سبک های رایج جراحی بینی عبارتند از:

عمل بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی، تغییرات کمتری در بینی اعمال می شود که نتیجه آن بینی با یک پل صاف و بدون قوس است. همچنین، زاویه بین نوک بینی و لب فوقانی در یک عمل بینی به صورت طبیعی، زیاد نیست.

عمل طبیعی در بینی های استخوانی

بینی های استخوانی با برآمدگی کاندیدای خوبی برای مدل بینی طبیعی هستند.

عمل طبیعی در بینی های گوشتی

بینی گوشتی بهتر است به صورت طبیعی عمل شوند.

عمل بینی فانتزی (بینی عروسکی)

به بیان ساده تر، بینی عروسکی (بینی فانتزی) یک بینی بسیار کوچک و سر بالا است. عمل بینی فانتزی بیشتر در بینی های استخوانی نتیجه مطلوب ایجاد می کند و برای صورت های کوچک مناسب و جذاب است.

عمل بینی نیمه فانتزی

سبک  بینی نیمه فانتزی بین سبک طبیعی و سبک فانتزی است. در این حالت انحنای پل بینی کمتر است و زاویه بین بینی و لب بالا کمتر از بینی فانتزی است.مدل بینی های فانتزی و نیمه فانتزی در بین خانم ها بیشتر از آقایان محبوبیت دارد اما در میان آقایان سبک بینی طبیعی محبوبیت بیشتری دارد. دستیابی به نتایج مطلوب در این دو سبک به مهارت و تجربه جراح و همچنین نوع بینی بستگی دارد.

آماده شدن برای جراحی بینی: چه چیزی را باید پیش از عمل، در طول عمل، و بعد از جراحی انتظار داشت؟

اضطراب قبل از عمل بخشی جدا نشدنی از هر جراحی است. با این وجود، یک موضوع اهمیت دارد: هرچه بیشتر نسبت به این روش آگاهی داشته باشید، قبل از عمل استرس کمتر و آمادگی بیشتری خواهید داشت. همچنین اگر برای جراحی بینی از خارج به ایران می آیید، نگرانی های بیشتری خواهید داشت، مانند: “من نمی توانم فارسی صحبت کنم”، “من با این کشور آشنا نیستم”، “اگر با مشکلی روبرو شدم، چه کنم.” و …

حتما بخوانید : مراقبت های بعد عمل بینی 

به همین دلیل لازم است نکاتی و را قبل از جراحی بینی بدانید:

جراحی بینی معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. در طی عمل جراحی، شما بیهوش هستید و هیچ دردی را احساس نمی کنید. پس از عمل جراحی، اسپلینت روی بینی شما قرار می گیرد تا ساختار بینی در طی روند بهبودی پایدار شود.

جراحی زیبایی بینی یک عمل سرپایی است، به این معنی که شما در همان روز و بدون بستری شدن، بیمارستان را ترک خواهید کرد. پنج تا هفت روز بعد از عمل، باید جراح خود را ملاقات کنید تا اسپلینت بینی شما برداشته شود و پانسمان بر روی آن قرار می گیرد. در این دوره، شما باید تعدادی از دستورالعمل ها را برای بهبودی بهتر دنبال کنید.

حتما بخوانید : آیا کشیدن تامپون بینی  درد دارد ؟

جراحی ترمیم بینی چیست ؟

جراحی ترمیم بینی که به آن رینوپلاستی ثانویه نیز گفته می شود، عمل جراحی بینی برای بار دوم، سوم و غیره است که با هدف اصلاح نتیجه عمل ناموفق قبلی و یا بهبود بینی بعد از یک عمل نه چندان بد بینی انجام می شود.

چه مدت پس از نخستین عمل می توان عمل ترمیم بینی انجام داد؟

انجام عمل ثانویه بینی در مدت کوتاهی پس از عمل بینی، یک مشکل جزئی را به یک فاجعه تبدیل می کند. بنابراین، تصمیم گیری برای انجام عمل مجدد بینی نباید عجله کنید.شما باید حداقل 10-12 ماه پس از عمل تان صبر کنید تا بینی شما شکل نهایی خود را به دست آورد، پس از آن می توانید برای عمل ثانویه بینی اقدام کنید. حداقل یک سال طول می کشد تا تورم کاملاً فروکش کند.

انجام عمل ترمیم بینی چقدر طول می کشد؟

جراحی ترمیم بینی بیش از یک عمل جراحی زیبایی بینی طول می کشد. این عمل گاهی تا چهار ساعت هم طول می کشد.

مقاله کامل :مدت زمان عمل بینی

بهترین جراح ترمیم بینی در تهران 

در این مقاله به بررسی نکات مهمی در رابطه با عمل بینی پرداختی. همچنین تاثیر نوع پوست را در نتیجه عمل بینی به طور کامل بررسی کردیم.

نمونه جراحی بینی دکتر امیر حسین محمدی مفرد

اگر نیاز به دیدن نمونه کار بیشتر از دکتر امیر حسین محمدی مفرد دارید حتما به گالری سایت سر بزنید .
  • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
این مطلب را هم ببینید
بینی عروسکی یا بینی فانتزی

همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان در تایم های مشخص شده شنبه، دوشنبه، چهارشنبه 15 الی 18 بعدازظهر در این کلینیک زیبایی بهره مند شوید ، برای در یافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره tel:09215256755 تماس بگیرید و یا فرم زیر را پر کنید .

دریافت نوبت

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

زمان ترجیحی*