جراحی بینی بسته و باز چه تفاوتی باهم دارند؟
روش های جراحی بینی

جراحی بینی بسته و باز چه تفاوتی باهم دارند؟

14 مهر 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 3 دقیقه

تفاوت جراحی بینی باز با جراحی بینی بسته

تفاوت جراحی بینی باز با جراحی بینی بسته

تفاوت جراحی بینی باز با جراحی بینی بسته

 

در رینوپلاستی باز، یک برش 7 شکل کوچک روی پوست زده می شود بوسیله این برش حفرات بینی به دو قسمت تقسیم می شوند و به این ترتیب می توان پوست را به سمت بالای نوک بینی کشید. این حالت به جراح اجازه می دهد که روی موقعیت طبیعی غضروف نوک بینی کار کند و به آنچه که انجام می دهد مسلط باشد. همچنین باعث تصحیح حالت قرینگی، پراجکشن (فاصله بینی از صورت)، طول کل بینی، حالت کوفتگی یا کشیدگی بینی می شود.

 

در جراحی بینی بسته هیچ گونه برشی روی سطح پوست زده نمی شود. برخی جراحان رینوپلاستی بسته را ترجیح می دهند و به نتایج فوق العاده ای هم می رسند. ولی اکثراً رینوپلاستی باز را انتخاب می کنند.
در هر دو رینوپلاستی باز و بسته، برش های درونی، درون بینی زده می شوند تا به چهارچوب استخوان و غضروف بتوان دسترسی پیدا کرد.

 

جراح پلاستیک عمل جراحی باز بینی را با ایجاد یک برش کوچک در ستون پوستی که سوراخ‌های بینی را از هم جدا می‌کند و کلوملا نام دارد، آغاز می‌کند. پس از ایجاد برش، می‌توان پوست بیمار را از نوک بینی جدا کرد. ایجاد این برش، مشاهده و کار بر روی غضروف بینی را بسیار آسان‌تر می‌کند. جای زخم ناشی از برش در کلوملا بسیار نامحسوس است یعنی در اثر عمل باز بینی جای زخم قابل توجهی بر روی صورت بیمار ایجاد نمی‌شود.رینوپلاستی باز دارای مزیت متمایز مشاهده مستقیم غضروف‌ها است. هرچند شاید مهم‌تر از آن قابلیت دستکاری و تغییر شکل بینی با کنترل، دقت بیشتر و به شکلی است که با رینوپلاستی بسته قابل انجام نمی‌باشد.

این مطلب را هم ببینید
فواید و خطرات و مراقبت های بعد جراحی فک

برای بیمارانی که نیاز به جلو‌آمدگی یا تورفتگی بینی دارند اغلب جراحی باز بینی موثرتر است.در برخی از انوع بینی از جمله در آنهایی که غضروف‌های نوک بینی متمایل هستند، رینوپلاستی باز قابل توجیه است. غضروف‌هایی که به جای اینکه به طرف گوش‌ها متمایل باشند به طرف بالای سر تمایل دارند (به صورت عمودی) در بخش بیرونی غضروف ضعیف هستند. با انجام جراحی از طریق برش‌های داخلی، اغلب میزان گرد شدگی برجسته‌تر است و در امتداد بیرونی بینی بیماران حالت تورفتگی وجود دارد.

جراحی بینی بسته

جراحی بینی بسته شامل این نوع برش نمی‌باشد. جراح پلاستیک تمام فرایند عمل را از طریق حفره‌های بینی انجام می‌دهد و و هیچ برشی را در قسمت بیرونی صورت بیمار ایجاد نمی‌کند. بسیاری از جراحان پلاستیک بر این باورند که جراحی بسته بینی دقت کمتری دارد و انجام موفقیت‌آمیز آن دشوارتر از جراحی باز بینی است. با این حال عمل بسته بینی مزایای خود را دارد. برای مثال، ساختارهای عملکردی و نگهدارنده‌ی بینی درگیر نمی‌شوند، مدت زمان انجام جراحی کوتاه‌تر است و تورم کمتری پس از عمل ایجاد می‌شود.

رینوپلاستی بسته یک روش عالی برای بیمارانی است که از ظاهر نوک بینی خود رضایت داشته و نیازی به تغییر در این ناحیه ندارند.هنگام انتخاب بین جراحی باز یا بسته بینی باید با جراح پلاستیک درباره‌ی اینکه کدام روش بهترین نتایج را برای شما به همراه خواه داشت صحبت کنید. بسیاری از جراحان تمایل دارند از تکنیک‌هایی استفاده کنند که در آن تخصص دارند، بنابراین اگر برای انجام جراحی زیبایی بینی مضطرب هستید باید با جراح خود در مورد اهداف زیبایی مد نظر خود صحبت کنید.

این مطلب را هم ببینید
بهترین جراح بینی و راهنمای کامل انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

 

کدام تکنیک جراحی زیبایی بینی برای شما بهتر است؟

 

روش جراحی باز و بسته بینی مزایا و معایب خود را دارند. جراحی باز بینی اغلب برای بیمارانی استفاده می‌شود که می‌خواهند تغییرات گسترده در نوک بینی خود ایجاد کنند یا یک عمل رینوپلاستی اصلاحی را انجام می‌دهند. دلایل مختلف زیادی برای انتخاب یکی نسبت به دیگری وجود دارد، اما قانون سفت و سختی درباره‌ی اینکه بیمار چه عملی را انتخاب کند وجود ندارد.تنها راه برای تشخیص قطعی روش بهتر مشورت با جراح پلاستیک صورت است.

هر جراح اولویت‌ها، تکنیک‌ها و روش‌های رینوپلاستی خود را دارد. در نهایت تصمیم‌گیری بر اساس گفت‌گو درباره بینی و تغییراتی که به دنبال آن هستید، انجام خواهد شد. کار با یک متخصص بهترین راه برای مشاهده نتایج واقعی فارق از روش مورد استفاده است.

نمونه جراحی بینی دکتر امیر حسین محمدی مفرد

 

جراحی بینی بسته و باز چه تفاوتی باهم دارند؟

نمونه جراحی بینی دکتر امیرحسین محمدی مفرد

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ،  بهترین جراح بینی در تهران می باشد ایشان : 

  • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی

همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان در تایم های مشخص شده شنبه، دوشنبه، چهارشنبه 15 الی 18 بعدازظهر در این کلینیک زیبایی بهره مند شوید ، برای در یافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره tel:09215256755 تماس بگیرید